Niszczenie mienia w przestrzeni publicznej

Ręce opadają i brak słów…

Rozumiem, że niektórzy się nudzą, nie mają co robić ale nie rozumiem i nie zrozumiem jak można niszczyć nie swoje! Jak można oszpecać miejsce w którym się żyje!

Masz ochotę wysprejować „dzieło sztuki”, to zrób to na swoim domu lub u siebie na ścianie w pokoju! Pamiętaj, że to się nazywa WANDALIZM, a za coś takiego są surowe kary.

Reagujmy na akty wandalizmu !

W Bezrzeczu nie tylko nowe wiaty przystankowe zostały wysprejowane, ale i kosze uliczne, tablice informacyjne, znaki drogowe, budynek gospodarczy na terenie rekreacyjnym, mury i inne miejsca w naszej przestrzeni publicznej.

Takie zachowania są szkodliwe dla nas wszystkich i generują dodatkowe koszty. Sprawcy dewastacji powinni odpowiedzieć za swój czyn.

Apelujemy do mieszkańców o zwrócenie uwagi na podobne incydenty.

Wszystkie oznaki wandalizmu zgłaszaj:

 • na policję nr tel. 997,
 • do straży gminnej 91 311 52 56
 • do urzędu gminy 91 311 22 81.

 

art. 288§1KK wskazano, że kto uszkadza cudze mienie popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, jeżeli szkodliwość czynu jest mniejsza takiej osobie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara ograniczenia wolności do roku. Sądy Rejonowe także wymierzają dość wysokie kary grzywny za wandalizm np. 30.000 – 35.000 zł.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

3 Komentarzy

 1. Jozef
  24 lipca 2020    

  Po łapach tylko i do prac społecznych. Żadne mandaty bo to rodzice płaca.

 2. Ela
  25 lipca 2020    

  Dodam jeszcze, że ostatnio placyk zabaw przy pętli autobusu 74 jest niszczony przez osiedlowe i przychodne dzieci, które wyrwały deski z drewnianego zamku, wyrwały klamki z furtki i deskę z ławeczki. Dobrze by było, gdyby rodzice zainteresowali się co robią ich pociechy wychodzące ‚na dwór’.

 3. Powsinoga
  31 sierpnia 2020    

  Nie tak dawno na przystanku Zaściankowa w stronę Krzekowa też był wymazany czarnym flamastrem przystanek autobusowy (w miejscu powieszonych plakatów). Czekając na autobus wzięłam mokre chusteczki i powycierałam. Mnóstwo kierowców patrzyło się co ja takiego wyprawiam :-). Na dniach się przejdę i zobaczę czy da się powycierać wiatę tego przystanku, wygląda mi to na ul Szkolną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody