Nie kasuj biletu – Dzień bez samochodu!

22 wrzesień (sobota) w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w Szczecinie będzie Dzień bez Samochodu.

Co to oznacza? No cóż…… tego dnia komunikacja jest darmowa, czyli nie musimy kasować biletu w tramwajach jak i autobusach.  Nie zdziwcie się, bo jutro kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. 🙂

Dzień ten ma na celu promocję ekologicznych zachowań i zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.

Jeśli drogi kierowco uważasz, że jeden dzień bez samochodu uratuje naszą planetę, to może warto pozostawić swoje auto w garażu lub pod domem?

 

Nie kasuj biletu

Tak czy siak podróżując w dniu jutrzejszym komunikacją miejską bez żadnych skrupułów i oporów możesz nie kasować biletu przez całe 24 godziny! Kontrolerów jutro nie ujrzycie 😉W najbliższych dniach kontrolerzy biletowi ZDiTM będą rozdawali dzieciom podróżującym autobusami i tramwajami odblaski i odznaki wzorowego pasażera.

 

Miłego podróżowania i życzę, by w ten Dzień Bez Samochodu autobusy i tramwaje przyjeżdżały na czas 🙂 Jeszcze jedno! Życzę też, byście w ten dzień mieli miejsce siedzące, ale z tym może być różnie, bo jutro całe Bezrzecze, Wołczkowo i okolice zostawiają auta pod domem 😉

 

Mini ciekawostka

Z tego co się dowiedziałam w związku z takim jednorazowym darmowym dniem bez biletu, to 90 tyś. zł mniej w kasie miasta. Czy dzięki takiej akcji zmotoryzowani odstawią auto i przesiądą się do autobusów i tramwajów? Coś czuję, że to taki pusty gest i jeden dzień nie skusi kierowców na jazdę komunikacją miejską.

Chyba, że się mylę? 😉

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.