Modra i Koralowa – do trzech razy sztuka

Modra i Koralowa jak bumerang 

 

Ha! Temat remontu ulicy Modrej i Koralowej powraca jak bumerang.

Ostatnio pisałam Wam jak to miasto Szczecin ma nas w nosie i jak robi się z nas, przepraszam za określenie, wariatów. Bo tak właśnie ja, zwykły mieszkaniec się czuję gdy najpierw, czytam i widzę jakie wielkie poruszenie robi się w mediach, prasie na temat remontu naszych najważniejszych ulic Bezrzecza. Po czym na własne oczy widzę na stronie Urzędu Miasta Szczecin budżet na przyszły rok i pieniędzy brak!

 

Do trzech razy sztuka

Niemałym zaskoczeniem okazała się informacja, która dotarła dziś do mnie i od razu chcę się nią z Wami podzielić! Miasto Szczecin zaktualizuje projekt budżetu na 2017 rok i wprowadzi kwoty potrzebne na przeprowadzenie generalnego remontu głównej drogi dojazdowej do miejscowości Bezrzecze.

Tak jak pisałam 18 listopada, miasto Szczecin nie uwzględniło w pierwotnym planie budżetu na rok 2017 remontu tej ważnej dla nas – mieszkańców najważniejszego szlaku komunikacyjnego. Wbrew poprzednim założeniom i obietnicom szczecińskiego magistratu kwota na realizację zadania „Modernizacja ulicy Koralowej i Modrej” wykreślono z budżetu. Jednak po interwencji mieszkańców, radnych i lokalnych mediów zastępca prezydenta miasta Szczecina Michał Przepiera poinformował pisemnie Radę osiedla Bezrzecze-Krzekowo.

 

„Po ponownym przeanalizowaniu sprawy i państwa piśmie w toku prac nad budżetem podjąłem decyzję o wpisaniu do projektu budżetu w planie na rok 2017-2018 zaktualizowanych kwot wynikających z kosztorysu. – pisze zastępca prezydenta miasta Szczecina – Na rok 2017 na zadanie „Modernizacja ulicy Koralowej i Modrej” zarezerwowano kwotę 7 000 000 zł, a na rok 2018 zarezerwowano 10 800 000 zł. Tym samym realizacja tego zadania jest zapewniona w kwocie 17 800 000 zł…. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie się sprawą i wnikliwe zapoznanie się z projektem budżetu – dodaje Michał Przepiera.

 

 

Sołtys Bezrzecza w tej sprawie

Tę cudowną informację i pismo otrzymałam od naszego sołtysa Piotra Piosickiego, który również mocno jest zaangażowany w tę sprawę. Na jego profilu czytamy:

„BEZRZECZANIE – UDAŁO SIĘ!!!!!
Jak już pisałem wcześniej cały czas śledzę poczynania wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację tak istotnego dla każdego mieszkańca Bezrzecza przedsięwzięcia jakim jest remont ul. Modrej i Koralowej w granicach administracyjnych Szczecina. Zaniepokojony informacjami jakie pojawiły się ponad miesiąc temu w projekcie budżetu miasta Szczecina na 2017r., w celu wyjaśnienia tej kwestii kontaktowałem się z Biurem projektowym, urzędnikami gminy w Szczecinie, Radą osiedla Bezrzecze-Krzekowo oraz radnym, które mocno angażuje się w sprawach dotyczących Pogodna i okolic. Również lokalne media podchwyciły temat i szeroko to opisywały.
Dzisiaj zostałem miło zaskoczony informacjami jakie uzyskałem od Rady osiedla Bezrzecze-Krzekowo, Miasto Szczecin zaktualizuje projekt budżetu na 2017 rok i wprowadzi kwoty potrzebne na przeprowadzenie generalnego remontu głównej drogi dojazdowej do naszej miejscowości, który tak jak pierwotnie zakładano ma być przeprowadzony w 2017 i 2018 roku.

Tak trzymać! Im więcej osób będzie śledzić poczynania miasta tym lepiej. 🙂

 

Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że to już ostatnia taka wzmianka w sprawie Modrej i Koralowej. Teraz chcę już tylko Was informować o ruszeniu z remontem i prezentować postępy w pracach budowlanych. 🙂

Chyba, że…..wyślemy zaproszenie 

 

Jeśli będzie trzeba to zaprosimy urzędników i prezydenta Szczecina do Bezrzecza na spacer: zaproponujemy tor z przeszkodami, to coś dla zwinnych i wysportowanych. Zaprosimy też na wycieczkę samochodową, będzie można poczuć się jak na prawdziwym Off-road. 😉

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska 

3 Komentarzy

 1. Karolina
  16 grudnia 2016    

  😀 😀 😀

 2. ppp
  19 grudnia 2016    

  A co z alternatywną drogą do Szczecina? Dzieje się coś w tej kwestii?

 3. Piotr Piosicki - Sołtys
  22 grudnia 2016    

  Na najbliższym zebraniu wiejskim (najprawdopodobniej koniec stycznia 2017r.) będzie ten temat poruszony w ramach monitoringu prac nad tą inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.