Mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Ostatnio dużo się mówi o dbaniu o środowisko. Osobiście mam tzw. hopla na tym punkcie. Często piszę o tym na swojej stronie.

Nasz las ostatnio oddycha z ulgą, bo nikt w ostatnim czasie nie odważył się podrzucić śmieci. Może foto-pułapka działa? 🙂

Segregacja odpadów to kolejny temat, który ostatnio jest bardzo gorący. Niebawem i o tym będę pisać.

Śledźcie stronę gdyż za chwilę podam szczegóły o IV już edycji „Wspólnie wysprzątajmy Bezrzecze”, a dziś chciałam Wam pokazać interpelację dotyczącą mobilnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

 

Zacznę od tego, że wszystkie moje interpelacje/zapytania do pani wójt są impulsem wychodzącym od Was. Piszecie do mnie, a ja staram się reagować. Tak jak już wspominałam cieszę się, że mogę być głosem mieszkańców.

 

 

Mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych 

To nic innego jak zbiórka polegającą na odbiorze zużytego sprzętu elektronicznego, sprzętu AGD, mebli i innych dużych gabarytów bezpośrednio spod domów/nieruchomości mieszkańców. W wielu miejscowościach w Polsce organizuje się tego typu zbiórki i cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Oczywiście nasza Gminy trzy razy do roku daje możliwość pozbycia się dużych gabarytów lecz okazuje się, że nie jest ona dla każdego.

 

Dlaczego? Wyjaśniam to w mojej interpelacji.

 

 

 

Co Wy na to? Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

6 Komentarzy

 1. mieszkaniec
  12 kwietnia 2019    

  jestem za. do tej pory wielkogabarytowe odpady łamałem na mniejsze części i po wpakowaniu do samochodu wywoziłem do ekoportu. Wiadomo przecież, że z łóżkiem czy starą szafą nie będę szedł na ul. Górną …

 2. Joanna K.
  12 kwietnia 2019    

  Jestem za ponieważ starsi ludzie nie zawsze mogą dostarczyć gabaryty do wystawionych kontenerów a tak rodzina wystawia dzień wcześniej i jest ok.

 3. Anonim
  13 kwietnia 2019    

  Jestem ZA byłoby super 🙂

 4. Rafał
  13 kwietnia 2019    

  Popieram. Warto spróbować.

 5. Ela
  14 kwietnia 2019    

  Rewelacyjny pomysł!!!!

  • Romek
   15 kwietnia 2019    

   Tylko co na to Teresa?
   Można też ograniczyć, że z każdej posesji tylko raz w roku i to czy ktoś ma coś do wystawienia zgłaszałoby się na specjalny e-mail/stronę/SMS z zarejestrowanego telefonu/e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.