Mini Rondo na Głębokim – zmiana organizacji ruchu

W nocy z czwartku na piątek na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicami: Zegadłowicza, Miodową i Kupczyka wprowadzony został ruch okrężny. Chodzi o skrzyżowanie na Głębokim. Uważajcie! Nie zapędźcie się, nie jeździjcie na pamięć! 

zdj. Urząd Miasta Szczecin

Wprowadzane zmiany wynikają z potrzeby skrócenia kolejek pojazdów, które obecnie tworzą się na ulicach prowadzących do tego skrzyżowania. Sytuacja ta to w dużej mierze efekt zwiększonego ruchu samochodowego w tym rejonie, wynikającego z przebudowy ul. Arkońskiej.

Problem jest widoczny szczególnie w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Próby zmian w programach sygnalizacjach świetlnych nie przyniosły rezultatów. Dlatego w  ubiegłych tygodniach na skrzyżowaniu przeprowadzono pomiary geometrii oraz  próby autobusowe, przede wszystkim na relacjach skrętnych. Zakończyły się one pozytywnie.  W związku z tym podjęto decyzję o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu w postaci „mini ronda”.

zdj. FB Prezydent Szczecina Piotr Krzystek

Wewnętrzna średnica ronda mierzyć będzie 4 metry, a zewnętrzna – 15 metrów. Na środku zainstalowana jest przejezdna, gumowa wyspa centralna z punktowymi elementami odblaskowymi w kolorze białym.

Wprowadzona zmiana rozpoczęła się w czwartek 22 marca ok. godz. 21:00 i instalacja mini ronda trwałą kilka godzin. Jeśli zmiana poprawi płynność ruchu, będzie  ona obowiązywać do czasu kompleksowej przebudowy „Węzła Głębokie”.

 

Źródło: Urząd Miasta Szczecin 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.