Maseczki od serca

Cieszę się bardzo, że Bezrzecze, Dołuje, Mierzyn, Dobra i inne miejscowości wspierają akcję społeczną szycia maseczek dla seniorów z naszej Gminy!

 

W tym tygodniu udało się uzbierać trochę rzeczy do szycia: gumki, nici i materiał.

 

Kasia, Kamila z Bezrzecza dzięki za GUMKI, które są ostatnio bardzo poszukiwanym materiałem.

Pani Małgosia Głębocka z Dobrej dziś podarowała całą torbę materiałów z bawełny, nici, gumki i przekazała kilka groszy by dokupić brakujący materiał! Wielkie ukłony i bardzo dziękujemy!

 

 

Dołuje o wielkim sercu

Muszę ale to muszę napisać o Pani Alinie Bedorf z Dołuj, która od miesiąca nic innego nie robi jak szyje i szyje maseczki dla seniorów z naszej Gminy. To właśnie do niej dziś dostarczyłam materiał do szycia. Niesamowita osoba o wielkim sercu!

Wiem, że pani Alinka i jej koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich w Dołujach przyłączyły się do społecznej akcji szycia maseczek i każdą wolną chwilę poświęcają wyłącznie na szycie tych wyjątkowych maseczek. Bo jak można inaczej nazwać, te maseczki? Każda uszyta jest wyjątkowa, bo uszyta od serca.

Szyjący Mierzyn 

Mierzyn nie zostaje obojętny i również uruchomił maszyny do szycia.

Koło Gospodyń Wiejskich z Mierzyna przez kilka ostatnich tygodni uszyły już ponad 2000 maseczek, które przekazały do szczecińskich szpitali oraz dla naszych mieszkańców. Nie ustają, cały czas szyją…

 

Bezrzecze też szyje 

Wiem też,  że Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze również pomaga, szyje i wspiera mieszkańców Gminy!

Dziękuję też naszemu Sołtysowi Tomaszowi Czubara, bo lata jak szalony z maseczkami i odwiedza naszych seniorów. To ona był między innymi inicjatorem akcji społecznej „Maseczka dla Seniora”.

Dziękuję wszystkim którzy wspierają i pomagają! 

To taki czas gdzie nie warto się ścigać, gdzie nie warto się licytować kto dał, uszył, zrobił więcej. To czas gdzie powinno działać się razem, a jeśli już osobno, to nie przeszkadzajmy sobie i róbmy swoje. 🙂

 

Brawo WY!!!! 🙂 

 

 

Cały czas zbieramy materiał do szycia:

Co potrzebujemy:

 • nici do maszyn (inne się rwą)
 • gumki (najlepiej płaskie)
 • materiał bawełniany NOWY
 • tasiemki bawełniane 1 cm

Jeśli masz coś z listy wyżej i możesz/chcesz się podzielić, to zadzwoń. Podjadę pod wskazany adres i przekażę osobom, które szyją maseczki.

Katarzyna Ciurzyńska tel. 510 065 146

 

Jeśli potrzebujesz maseczki zadzwoń! 

W celu otrzymania maseczki proszę kontaktować się z koordynatorami:

 • Mierzyn, Skarbimierzyce: KWW Lokalni Ewa Głowacka, tel. 509 802 317
 • Bezrzecze, Wołczkowo, Dobra, Buk, Rzędziny, Łęgi, Stolec, Redlica, Wąwelnica, Płochocin, Sławoszewo, Grzepnica: Tomasz Czubara, tel. 602677615
 • Dołuje, Kościno, Dobra, Lubieszyn: Monika Duziak, tel. 885 807 937

 

W akcje zaangażowani są i pomagają w dystrybucji maseczek:

 • Bezrzecze, Wołczkowo: Katarzyna Ciurzyńska, tel. 510 065 146
 • Mierzyn: Magdalena Zagrodzka, tel. 511 286 664

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

5 Komentarzy

 1. Radomir
  19 kwietnia 2020    

  Mam kamerkę na posesji i rejestruję spacerowiczów bez masek. Gdzie można wysłać nagranie?

  • Adam
   19 kwietnia 2020    

   Polski sport narodowy: „Uprzejmie donoszę…”. Może zamiast nagrywać z ukrycia, lepiej będzie jak ruszy Pan z akcją rozmawiania, uświadamiania i przekonywania tychże spacerowiczów. Wystarczy już, że w naszym pięknym kraju Policja zmieniła się w milicję, która łada budżet rąbiąc mandaty bez używania narzędzia reprymendy słownej i pouczenia.

 2. Anonim
  19 kwietnia 2020    

  Przepraszam należy a nie można.

 3. Radomir
  19 kwietnia 2020    

  …nie z ukrycia a z posesji.
  Oj jacy nieogarnięci ci nasi rodacy i od głupich policjantów pouczenia potrzebują. Skoro tacy niezorientowani to i dobrze, ze powierzą wydawanie pieniędzy na lepsze cele :).

 4. Ala
  19 kwietnia 2020    

  Z zasady wyżej cenię pozytywną motywację niż karanie licząc na zwycięstwo ludzkiego rozsądku i dobroci. Jednak w tym przypadku chodzi o życie ludzi, o nieszczęścia, których możemy być świadkami. To beztroska i lekceważenie. W tym przypadku ja też jestem za zdecydowanym karaniem mandatami. I nie chodzi tu tylko o egzekwowanie prawa, ale też o codzienne myślenie i rozsądek. Wiele osób już wcześniej zaczęło używać maseczek, bo doświadczenia innych pokazały, że to ma sens. Nie było takiego obowiązku, bo NIE BYŁO MASECZEK! Dlatego też chwała należy się wszystkim takim wspaniałym osobom, o których pisze pani Kasia.
  A wracając do spacerów. Do dzisiaj obowiązuje zakaz spacerowania po lesie. Nie wiem jak jest w innych miejscach, ale na terenach leśnych za Nowoleśną i osiedlem Leśnym non stop odbywają się spacery, często nawet całymi grupami. Niektórzy bez maseczek. Wiele osób spaceruje, biega tuż za płotami ogródków licząc, że ich tam odpowiednie służby nie wypatrzą. No i chyba mają rację skoro robią to bez przeszkód. Dlatego w tym przypadku popieram pana Radomira. To nie jest żadne złośliwe donosicielstwo. Panie Adamie, w wielu przypadkach bym Pana poparła, ale proszę zrozumieć, tu chodzi o wyższą stawkę. I absolutnie nie wierzę, że ci spacerowicze bez masek przy tak powszechnej informacji nie mają do niej dostępu. Aż trudno uwierzyć. Jaki sens ma przypominanie i wyjaśnianie na okrągło, jeśli niektórzy to po prostu ignorują. To zwykła buta, a nie niewiedza lub odwrotnie, wiedza ekspercka o chorobach zakaźnych. Czas wreszcie zacząć przyzwyczajać się do tego, że wszystkich nas obowiązują jakieś prawa i reguły.
  Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich dla wszystkich Ludzi Wielkiego Serca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody