Market przy szkole w Bezrzeczu???

W dniu wczorajszym ja i Janusz Zarzycki mieliśmy swój pierwszy dyżur radnych.

Pierwszy dyżur i już dwie sprawy.

 

Ręce nam opadły i zimny pot obleciał jak zobaczyliśmy pisma, dokumenty, plany jakie przynieśli na nasz dyżur mieszkańcy Bezrzecza.

Okazuje się, że w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej w Bezrzeczu, tuż za przystankiem autobusowym ma powstać mini market!!!??? Mieszkańcy okolicznych domów są załamani, zbulwersowani i przestraszeni.

 

Ja również jestem zaniepokojona….

 

Minusy inwestycji

Kolejny sklep w Bezrzeczu? Po co? Nie potrzebujemy kolejnego marketu. Mamy w okolicy dwa duże sklepy, które w zupełności nam wystarczą.

Droga w fatalnym stanie. Kolejny sklep sprawi, że droga, która już teraz się sypie, będzie jeszcze bardziej obciążona przez samochody dostawcze i osobowe.

Przystanek autobusowy. Wjazd na teren usługowo-handlowy ma być usytuowany właśnie przy samym przystanku gdzie dzieciaki ze szkoły czekają na autobus.

Skrzyżowanie przy szkole. Już teraz mamy tłok na skrzyżowaniu, stłuczki i kolizje. Kolejny wyjazd tylko utrudni nam życie.

Szkoła i przedszkole. Czy nikt nie myśli o bezpieczeństwie dzieci? Samochody dostawcze, bardziej wzmożony ruch tylko pogorszy bezpieczeństwo w tej okolicy.

Okoliczni mieszkańcy. Rejon ten, to zabudowa domów jednorodzinnych. Budowa tak dużej inwestycji zaburzy charakter okolicy. Budowa takiego obiektu będzie miała wpływ na hałas oraz ruch. Z dokumentów wynika, iż cały teren ma zostać podniesiony, a najbliższe domostwa będą odgrodzone murem oporowym dochodzącym nawet do 4 metrów!

Plan zagospodarowania przestrzennego. To jest właśnie największy problem naszej Gminy! Brak takiego planu powoduje to, że w takich miejscach może powstać praktycznie wszystko. Brak takiego planu powoduje to, że w Mierzynie powstaje mini stocznia wśród domów jednorodzinnych…..

 

Plusy inwestycji

Brak

 

 

 

Jako radna Gminy Dobra, wybrana przez mieszkańców Bezrzecza będę ich wspierać i będę bronić naszej miejscowości przed takimi inwestycjami. Inwestycjami, które mogą utrudnić nam życie, które mogą zakłócić funkcjonowanie, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo, przede wszystkim bezpieczeństwo naszych dzieci.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

 

 

 

 

14 Komentarzy

 1. Spox
  16 stycznia 2019    

  Cóż… społeczeństwo w wyborach wybrało – wybrało starą jakość 🙁 Ręce opadają

  • vandit
   16 stycznia 2019    

   Ale co wybrało? Władza tu nie ma nic do rzeczy. Gość miał koniki, znudziło się, wystawił na sprzedaż, to i klient się znalazł – to prawo rynku, niezależne od władzy. Jeśli nie ma MPZP – to na prywatnym gruncie faktycznie można niemal wszystko. Sa jednak liczne sposoby ze strony i mieszkańców, i radnych (i gminy) na to, by takie inwestycje nie powstały – kwestia choćby oddziaływania na środowisko, kwestia powierzchni zabudowy terenu (%) którą trzeba odnieść do otaczającej zabudowy, kwestia poruszenia ładu przestrzennego i spójności okolicznej zabudowy przez planistę – można dużo zrobić by to zablokować, kwestia jak na to popatrzą urzędnicy w Dobrej. Rozumiem inwestora, że chce zarobić – rozumiem sieciowy market, że miejsce na biznes dobre – ale jak to powstanie w takim punkcie, to będzie spore utrudnienie dla nas wszystkich…

   • Spox
    17 stycznia 2019    

    Wybrało model rządzenia taki, jak przez ostatnie 12 lat. MPZP nie było i nie będzie, a za 5 lat proszę sobie przypomnieć o obietnicach pani Dery.

  • Anonim
   16 stycznia 2019    

   I to jest przykre…

 2. end
  16 stycznia 2019    

  Takie prawo

 3. Miska
  17 stycznia 2019    

  Dlaczego ja sie pytam jak zwykle dobro mieszkancow jest na szarym koncu? Apeluje do Wladz Gminy – zacznijcie wkoncu patrzec na dobro mieszkancow, a nie na swoje zyski. W koncu my tu mieszkamy i zyjemy i dlaczego po raz kolejny ma zostac zaburzony nasz spokoj i harmonia? Kolejny armagedon bedzie w okolicy Bezrzecza? A co bedzie jak dojdzie remont Koralowej ?!?! Kolejny wjazd do hipermarketu jeszcze bardziej utrudni ruch na juz sparalizowanej drodze. Masakra. My Mieszkancy mowimy kategoryczne NIE !!!!!!!!

 4. Jar
  17 stycznia 2019    

  Uważam stanowczo NIE w takim miejscu.Chaos komunikacyjny szkoła, jadłodajnia, przystanek autobusowy, niebezpieczne skrzyżowanie!.Droga będzie notorycznie zakorkowana dla ruchu, mieszkańców i uczniów szkoły.

 5. Konsument
  17 stycznia 2019    

  I bardzo dobrze, że powstanie kolejny market. Będzie większa konkurencja. Dlaczego mam robić zakupy w Bezrzeczu tylko w Biedronce lub Stokrotce. Super wiadomość !

 6. Yogi
  17 stycznia 2019    

  Konsument ! – byc moze jestes niedowidzacy wiec proponuje zbadac sobie wzrok! procz biedronki i stokrotki kilkaset metrow dalej (nawet autem nie trzeba jechac wystarczy tylek ruszyc spacerkiem) w czesci szczecinskiej masz netto, lidla i czerwona torebke… o zabkach i innych osiedlowych sklepach nie wspomne. Mieszkancy bezrzecza chetnie z tych sklepow korzystaja bo sa one bardzo dobrze zaopatrzone i nic w nich nie brakuje! Widac to po zawsze zakorkowanych wjazdach na teren tych sklepow. A z tego co mi wiadomo to w omawianym miejscu ma powstac sklep Dino – czyli jakies BADZIEWIE ktore jest tylko w malych wioskach w ktorym nic nie ma wiec i tak na tle konkurencji sie chowa… wiec uwazaj bo sie dobrze zaopatrzysz. Pomylka.

 7. Janusz
  17 stycznia 2019    

  Argumenty sa jasne i klarowne i jako mieszkaniec tej gminy od kilkunastu lat w pelni zgadzam sie ze sprzeciwem dla tej inwestycji. Natomiast teraz sprawdzimy jak dobro mieszkancow interesuje nasza gmine.. Pani Wojt ma pole do popisu – jak pozwoli na ta inwestycje to oswiadczy tylko o jednym – ze licza sie TYLKO zyski a NIE dobro mieszkancow (…) Pozyjemy, zobaczymy Kto i Jak zarzadza Nasza gmina – mysle ze to dobry test dla obecnie panujacej władzy. Kasa vs Dobro mieszkancow czyli prawdziwe, gminne KSW 🙂 Az mnie ciekawosc zzera na rozwoj wydarzen…

 8. ZANIEPOKOJONY
  17 stycznia 2019    

  Gmina już to przyklepała, nie robiąc zupełnie nic. Nie pochylając się nad tematem, po ludzku, brak zainteresowania, tylko suche procedury. Rozumiem, że liczą się dokumenty, odwołania itd. ale matko kochana, czy naprawde Wójt Gminy Dobra nie moze wydac decyzji negatywnej? Czego się boi? Nie są spełnione warunki z ustawy dla wydania Decyzji Pozytywnej! Coś Ewidentnie jest na rzeczy!

 9. Asia
  18 stycznia 2019    

  No to w ramach protestu i solidarności nie róbcie tam mieszkańcy Bezrzecza zakupów. No chyba nikt z ” Bramy Portowej” lub chociażby Zawadzkiego nie będzie tam jeździł na zakupy.

 10. Dziadek
  23 stycznia 2019    

  Po co nam następny hipermarket , hałas, smród, blokowanie Koralowej przez 20 tonowe dostawcze Tir’y . Czy cztery markety nam nie wystarcza . Dlaczego Gmina nie może zablokować tej inwestycji dla dobra mieszkańców.

 11. Romek
  24 stycznia 2019    

  Gmina nie blokuje tej inwestycji właśnie w interesie mieszkańców Gminy, chociaż ja wolałbym żeby powstała tam całodobowa stacja benzynowa z prawdziwego zdarzenia ze sklepikiem nocnym, gdzie zawsze można się poratować jak zabraknie również „paliwa” i red bulla. A może nowy właściciel jak się zorientuje, że nie potrzeba sklepu jak tu mu co niektórzy podpowiadają to zmieni jednak zdanie i wybuduje stację paliw? Trzymam kciuki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.