Market przy szkole – ręka na pulsie

Powracam do tematu budowy marketu w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły. Chcę byście wiedzieli, że trzymam rękę na pulsie. Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami, którzy mieszkają najbliżej planowanej inwestycji.

Na tą chwilę wokół całej tej sprawy nastała cisza.

 

Cisza może jednak zwiastować burzę…

 

 

Będę wspierać mieszkańców Bezrzecza jak tylko mogę. Będę bronić Bezrzecza przed tą konkretną inwestycją. Bezrzecze nie potrzebuje kolejnego marketu, a w szczególności w tym niebezpiecznym miejscu. Myślę, że taki sklep bardziej przydałby się w Wołczkowie. Sami nasi sąsiedzi zwracali uwagę na fakt, że u siebie mają jeden malutki sklepik.

Minusy inwestycji

Kolejny sklep w Bezrzeczu? Po co? Nie potrzebujemy kolejnego marketu. Mamy w okolicy dwa duże sklepy w górnej części: Stokrotka, Biedronka. Żabka na końcowym 74. W dolnej części Bezrzecza: Lidl, Netto, Czerwona Torebka x 2, przy Dolinie Słońca Carrefour Express, to chyba w zupełności wystarczy.

Droga w fatalnym stanie. Kolejny sklep sprawi, że droga, która już teraz się sypie, będzie jeszcze bardziej obciążona przez samochody dostawcze i osobowe.

Przystanek autobusowy. Wjazd na teren usługowo-handlowy ma być usytuowany właśnie przy samym przystanku gdzie dzieciaki ze szkoły czekają na autobus.

Skrzyżowanie przy szkole. Już teraz mamy tłok na skrzyżowaniu, stłuczki i kolizje. Kolejny wyjazd tylko utrudni nam życie.

Szkoła i przedszkole. Czy nikt nie myśli o bezpieczeństwie dzieci? Samochody dostawcze, bardziej wzmożony ruch tylko pogorszy bezpieczeństwo w tej okolicy.

Okoliczni mieszkańcy. Rejon ten, to zabudowa domów jednorodzinnych. Budowa tak dużej inwestycji zaburzy charakter okolicy. Budowa takiego obiektu będzie miała wpływ na hałas oraz ruch. Z dokumentów wynika, iż cały teren ma zostać podniesiony, a najbliższe domostwa będą odgrodzone murem oporowym dochodzącym nawet do 4 metrów!

Plan zagospodarowania przestrzennego. To jest właśnie największy problem naszej Gminy! Brak takiego planu powoduje to, że w takich miejscach może powstać praktycznie wszystko. Brak takiego planu powoduje to, że w Mierzynie powstaje mini stocznia wśród domów jednorodzinnych…..

 

 

Co do tej pory zrobiono?

  • Sołtys Bezrzecza i Rada Sołecka Bezrzecze wydali negatywną opinię dotyczącą budowy marketu.
  • Rada Rodziców również wydała negatywną opinię.
  • Swoją negatywną opinię wydali Radni Bezrzecza: Janusz Zarzycki, Katarzyna Ciurzyńska.
  • Mieszkańcy udali się do SKO Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie. Gdzie przedłożono wspomniane wyżej negatywne opinie. Urzędnicy słusznie zauważali brak opinii od dyrekcji szkoły w Bezrzeczu.

 

Szkoła milczy

Mieszkańcy poprosili o wydanie negatywnej opinii dyrektora szkoły w Bezrzeczu. Na spotkaniu z dyrekcją rozmawialiśmy o negatywnych skutkach powstania marketu w tak bliskim sąsiedztwie szkoły. Czekaliśmy długo na opinię, mieszkańcy upominali się, próbowałam i ja, ale niestety nie doczekaliśmy się…

Szkoda, bo to ważne byśmy wszyscy mówili jednym głosem. Miejmy nadzieję, że negatywna opinia jeszcze zostanie wydana przez dyrekcję naszej szkoły. Tu chodzi o całą społeczność Bezrzecza i bezpieczeństwo dzieci. To nie budowa altanki, która będzie przeszkadzać jednemu mieszkańcowi. To budowa marketu, która wpłynie na całe Bezrzecze.

Dla przypomnienia: link

 

 

Temat co jakiś czas będę wywoływać do tablicy, byśmy wszyscy pamiętali, że ktoś chce nam utrudnić życie, że ktoś chce zakłócić nasze funkcjonowanie i ktoś chce wpłynąć na nasze bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

Na ten temat pisała też ostatnio moja koleżanka i mam nadzieję, że coraz więcej osób zacznie o tym mówić, pisać, nagłaśniać…. [link]

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody