Mandarynkowa – OFF-ROAD w Wołczkowie

Czasami ręce opadają, nóż w kieszeni się otwiera i nie chce się wierzyć dopóki nie zobaczy się na własne oczy…

Mieszkańcy Wołczkowa poprosili mnie o pomoc, a w zasadzie o interwencję, bo ja sama przecież drogi nie naprawię. 😉

Mieszkańcy ulicy Malinowej i pobliskich ulic, aktualnie borykają się z niedogodnościami związanymi z rozległym remontem drogi głównej (Malinowej). W wyniku prac jedna z części została zamknięta, co wymusiło na mieszkańcach fragmentu Malinowej oraz sąsiednich ulicach, takich jak Agrestowa, Pistacjowa i Leśnych Jagód, korzystanie z objazdu przez ulicę Ogrodową i Mandarynkową (drogą gminną). W tej chwili tylko Mandarynkową można dostać się do wyżej wspomnianych ulic. 

 

Gmina zorganizowała remont bez wcześniejszego przygotowania łącznika z ulicą Malinową. Mandarynkowa jest drogą gruntową, która nie jest w stanie przyjąć tak dużego ruchu samochodowego. Już teraz pojawiają się problemy z przepuszczaniem drugiego pojazdu podczas mijania. Dodatkowo kiedy przejeżdża nią ciężki sprzęt, taki jak śmieciarka czy szambiarka, wszyscy są zmuszeni do zatrzymania się, i czekania, aż pojazd opuści Mandarynkową. Niekiedy zdarza się, że duże pojazdy toną w błocie, co uniemożliwia całkowity wyjazd z domu. Mieszkańcy stają się wówczas ich zakładnikami. Droga ulega coraz większemu zniszczeniu, tworzą się ogromne dziury, które komplikują poruszanie się po niej.

 

Ktoś powie „O co im chodzi, w gminie pełno takich dróg!” Pełno, nie zaprzeczam (nie jest to też powód do dumy) ale jeśli planuje się remonty i objazdy, to gmina ma obowiązek przygotować okolicę i zabezpieczyć tak drogi, aby mieszkaniec nie musiał się zastanawiać czy z domu wyjedzie lub czy będzie miał jak do niego wrócić.

 

Dzisiaj złożę interpelację do gminy, aby jak najszybciej podjęła działania w celu naprawy nawierzchni ulicy Mandarynkowej, zapewniając mieszkańcom spokój i pewność, że nie będą mieli problemów z dojazdem do pracy czy szkoły.

 

Mały przykład jak się jeździ objazdem ul. Mandartynkowa

 

 

 

Więcej zdjęć z ulicy Mandarynkowej w Wołczkowie:

 

 

EDIT: Interpelacja wysłana:

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Brak komentarzy

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra