Kreatywne i aktywne ferie w Bezrzeczu – drugi tydzień

18 lutego 2020 r. rozpoczął się II tydzień ferii zimowych w naszym klubie w Bezrzeczu. Zajęcia odbywały się od wtorku do soboty w godz. 13.00-17.00. W sobotę 22 lutego odbyło się ognisko na boisku gminnym gdzie w ten sposób pożegnano ferie.

Twórczy wtorek

Dzieci pod okiem Pani z „Fabryki inspiracji” szyły poduszki w kształcie serca. Do zadania początkowo podeszły z pewną niepewnością, ale potem z wielkim zaangażowaniem przechodziły do kolejnych etapów. Największe emocje budziła praca z maszyną do szycia. Tego dnia były jeszcze zajęcia plastyczne, na których uczestnicy malowali farbami rybki wykorzystując duże muszelki z makaronu. Na zakończenie była wojna na poduszki, gra w „memo” i „piłkarzyki”.

 

Balonowa środa 

Z balonów i mąki ziemniaczanej uczestnicy wykonywali piłeczki antystresowe, były zabawy i zawody z balonami, a na koniec koncert orkiestry grającej na „balonowych” instrumentach. Dzieci miały też ,już po raz drugi, warsztaty teatralne „ Poznaj siebie i swoje możliwości”. Tym razem wcielały się w rolę postaci ze znanej bajki „ Jaś i Małgosia”, bawiły się w kalambury i inne zabawy z podziałem na role.

 

Tłusty czwartek 

W tym dniu, na warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „ Nasze Bezrzecze”, uczestnicy zajęć mogli wziąć udział w produkcji słodkich przysmaków-faworków i racuchów. A na koniec była upragniona degustacja. 

 

Piątek  majsterkowicza 

Kolejne warsztaty z „Fabryką Inspiracji” przyniosły dzieciom nowe doświadczenie, jakim było montowanie, klejenie, malowanie i ozdabianie drewnianych domków- skarbonek. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem wykonywali kolejne czynności, a efekt końcowy własnej pracy przyniósł wiele dumy i radości.

W drugiej części dnia uczestnicy stworzyli pocztówkę opisującą emocje związane z zajęciami w Klubie podczas ferii. Pracę wykonano z podziałem na grupy. Później były rozgrywki tenisa stołowego i inne gry i zabawy.

 

Ognista sobota 

 

Na zakończenie ferii 22.02.2020 dla uczestników zajęć i ich rodziców i opiekunów LZS z Bezrzecza i Stowarzyszenie „Nasze Bezrzecze” przygotowali ognisko na boisku w Bezrzeczu. Panowie z LZS przygotowali różne konkurencje sportowe. Uczestnicy mogli upiec sobie kiełbasę i na deser zjeść słodką babeczkę popijając gorącą herbatą.

 

 

 

 

 

Dziękujemy Pani Renacie z klubu za opiekę nad naszymi pociechami!

 

« 1 z 3 »

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Najnowsze komentarze

Bezrzecze Prognoza pogody