Kontrola sanepidu w dyskoncie

Zastrzeżenia mieszkańca

Często zwracacie się do mnie z wieloma sprawami. Ostatnio pewien mieszkaniec Bezrzecza miał zastrzeżenia co do czystości w jednym ze sklepów usytuowanych na terenie naszej miejscowości. Ostatecznie sprawę postanowił on zgłosić do SANEPidu.

Na prośbę tegoż mieszkańca zamieszczam pismo od Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Policach.

 

Ustalenia sanepidu

Podczas kontroli stwierdzono szereg uchybień sanitarnych, min. „brudną podłogę na sali sprzedaży oraz na magazynie, a w szczególności pod paletami, regałami, połączeniami regałów i odbojnikami, z zaciekami, kurzem i piaskiem, brudne regały z pozostałościami po artykułach spożywczych sypkich, kurzem, brudny piec do odpieku pieczywa, z okruchami po pieczywie i przypalenia wewnątrz, przy dwóch umywalka przeznaczonych do mycia rąk stwierdzono brak środków do mycia i higienicznego osuszania rąk oraz WIELE  innych uchybień sanitarnych”.

 

Osobę odpowiedzialną ukarano mandatem, a sam sklep ma być odtąd pod „wzmożonym nadzorem” inspektoratu.

Co ważne: nieprawidłowości związanych z warunkami przechowywania towaru oraz datami przydatności do spożycia nie stwierdzono…

 

Co na ten temat sądzicie? Piszcie w komentarzach.

 

 

 

 

 

 

 

4 Komentarzy

 1. Jakub
  19 lipca 2018    

  czyżby biedronka 🙂

  • Redakcja
   19 lipca 2018    

   Nie. W piśmie jest o jaki dyskont chodzi 😉

 2. Anonim
  19 lipca 2018    

  pisze Stokrotka

 3. Tola
  10 sierpnia 2018    

  Interweniujmy i zgłaszajmy. Standardowo obiekty są kontrolowane 1-2 razy do roku, a świezość produktów i warunki w jakich są przechowywane bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie. Miejmy nadzięję, że po interwencji sytuacja się poprawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.