Konsultacje społeczne w sprawie sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego

To co teraz organizowane jest w naszej Gminie, ważne jest dla mnie, dla Ciebie, dla Twojego sąsiada. Uważam, że jeśli chcemy by w naszej Gminie zapanował ład i porządek musimy, my mieszkańcy, brać czynny udział w tworzeniu tego porządku.

Nasza Gmina ma wiele pięknych, dziewiczych miejsc, o które warto zawalczyć. Nikt z nas nie chce zabudowania każdego skrawka ziemi. W naszej Gminie mamy przykłady oszpecania niejednej miejscowości poprzez wciskania między domki jednorodzinne wielkich osiedli czy hal handlowo-usługowych. Są takie miejscowości, które straciły już dawno charakter spokojnej wioski np. Wąwelnica, która jest idealnym tego przykładem. Wśród małych domków góruje fabryka, która pochłania wioskę.

Mierzyn, to kolejny przykład nieładu. Możemy mieć realny wpływ jak będzie wyglądać nasza miejscowość dlatego konsultacje społeczne w sprawie sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Dobra powinny być ważne dla Ciebie, dla mnie i dla Twojego sąsiada!

 

Jeśli zależy Ci na miejscu w którym żyjesz, jeśli nie chcesz za swoim płotem hali produkcyjnej, lakierni czy mini stoczni i chcesz cieszyć się widokiem zza okna polami i łąkami, to teraz masz realną szansę zawalczyć o taki widok!

 

 

Na stronie Gminy czytamy:

 

Informujemy, iż trwają konsultacje społeczne w sprawie sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Dobra, w ramach projektu „Planowanie z mieszkańcami” (POWR.02.19.00-00-KP12/18). Głównym celem konsultacji jest możliwie szerokie poznanie opinii i preferencji mieszkańców gminy i innych grup interesariuszy na temat zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Dobra.

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie mieszkańców w miejscowościach: Dobra, Wołczkowo, Bezrzecze, które odbędą się w następujących terminach:

 

Dobra: 17.09.2021 r. godz. 17.00: Klub, ul. Graniczna 31, 72-003 Dobra,

 

Wołczkowo: 20.09.2021 r. godz. 17.00: Klub, ul. Lipowa 11a, 72-003 Dobra,

 

Bezrzecze: 21.09.2021 r. godz. 17.00: Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, ul. Górna 3, 71-218 Bezrzecze.

 

Spotkania poświęcone będą informowaniu mieszkańców o znaczeniu i wyjaśnieniu założeń Studium w oparciu m.in. o posiadany bilans oraz pozyskaniu oczekiwań i potrzeb mieszkanek i mieszkańców w kontekście opracowania Studium. Spotkania będą miały na celu ukierunkowanie na włączenie mieszkańców na etapie powstawania założeń i koncepcji nowego Studium, zapoznanie z zakresem opracowania Studium, omówienie procedury planistycznej, przebiegu konsultacji społecznych a także zebranie wniosków oraz poznanie problemów i potrzeb mieszkańców.

Spotkania prowadzone będą z uwzględnieniem wszelkich wymogów wynikających z aktualnych obostrzeń oraz ograniczeń sanitarnych.

Zapraszamy do czynnego udziału.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody