Konsultacje społeczne: Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Dobra

Jeszcze przed wakacjami miałam przyjemność brać udział w panelu eksperckim w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Dobra na lata 2022-2030.

 

 

Teraz czas na mieszkańców. Ruszyły konsultacje społeczne dotyczących uchwalenia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Dobra. Każdy mieszkaniec może składać swoje uwagi w tym temacie. Poniżej znajdziecie formularz zgłoszeniowy.

Przy tworzeniu dokumentów wyznaczających kierunki strategiczne i cele operacyjne w
rozwiązywaniu problemów społecznych konieczne jest skonfrontowanie wiedzy o sytuacji społecznej w gminie posiadanej przez różne środowiska społeczne. Mieszkańcy powinni zostać włączeni w proces tworzenia strategii poprzez narzędzia konsultacji społecznych, podczas których toczyć się będzie dyskusja nad formułowanymi kierunkami/celami strategicznymi.
Zgodnie z tymi założeniami, strategia podlegała konsultacjom z mieszkańcami gminy, ekspertami z instytucji pomocy społecznej i pozostałych jednostek gminy, organizacji pozarządowych oraz liderami społeczności zaangażowanymi w działania na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, organizacji pozarządowych i przedstawicielami samorządu gminnego.

 

Zachęcam do zapoznania się z dokumentem, który został stworzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społecznego „SOCiUS”.

  • Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Dobra na lata 2023 – 2030 >> pobierz
  • Diagnoza problemów społecznych Gminy Dobra ( 2019-2021) >> pobierz

 

Wypełniony formularz należy przesłać do dnia 7.11.2022 roku do godziny 16.30 na adres poczty elektronicznej: konsultacje@opsdobra.pl

W tytule e-maila przekazującego formularz uwag prosimy wpisać „Konsultacje społeczne dotyczące Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych”.

  • Formularz zgłaszania uwag >> pobierz

Załączniki:

 

1) Zarządzenie nr 120/2022 Wójt Gminy Dobra w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących uchwalenia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Dobra na lata 2023 – 2030  >> pobierz
 
2) Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Dobra na lata 2023 – 2030 >> pobierz
    Diagnoza problemów społecznych Gminy Dobra ( 2019-2021) >> pobierz
3) Formularz zgłaszania uwag >> pobierz
Jednostką odpowiedzialna za przeprowadzenie konsultacji oraz ich obsługę organizacyjno-techniczną jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej, nr tel. 91 424 19 79.

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody