Kolejni poszkodowani – nieszczęsna dziura

IMG_0662Drodzy mieszkańcy Bezrzecza i okolic. Wybaczcie za drążenie tematu dziur na ulicy Górnej, ale trzeba o tym mówić i pisać, bo to staje się niedorzeczne.

 

W dniu dzisiejszym kolejny raz byłam świadkiem najechania na nieszczęsną dziurę czy jak kto woli wyrwę. Oczywiście auto uszkodzone i do tego przebite dwie opony i uszkodzone felgi.

Jak dla mnie temat jest gorący i wymaga nagłośnienia  ze względu na fakt, iż kierowcy którzy uszkodzili swoje pojazdy zostają pozostawieni sami sobie. Druga sprawa: jeżeli osobiście w przeciągu dwóch dni byłam świadkiem takich zdarzeń, to można sobie wyobrazić ile jeszcze osób zostało poszkodowanych.

 

 

Koło nr 2

 

 

Pamiętajcie: Najlepiej jest wezwać na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy policji lub straży gminnej. Okazuje się, iż nasza policja zasłania się znakiem „Uwaga wyłomy” i na wezwanie poszkodowanych nie przyjeżdża. Zwykły Kowalski rozkłada ręce i zostaje na lodzie.

Kierowca który w dniu dzisiejszym przebił opony usłyszał od dyspozytora, że nie da się nic zrobić bo stoi znak. Na szczęście poszkodowany wymusił na policji przyjazd i sporządzenie notatki.

 

 

 

 

Pozwolę sobie na zamieszczenie komentarza od Pana Wojciecha Bierdzińskiego jak mniemam prawnika:

Sprawa uszkodzonych pojazdów na zniszczonej nawierzchni zasadniczo jest prosta do “wygrania”. wielokrotnie odzyskiwałem odszkodowania dla swoich klientów po takiej nieprzyjemnej konfrontacji. Najważniejsze co należy zrobić, to od razu zadbać o świadków zdarzenia, wykonać zdjęcia i nie odstąpić od wezwania policji lub straży miejskiej, gminnej na miejsce zdarzenia.
Bardzo ważna uwaga: ustawienie znaku o istnieniu uszkodzonej nawierzchni, przełomów, czy jakbyśmy tego nie nazwali, w żaden sposób nie zwalnia zarządcy drogi od odpowiedzialności cywilnej za powstałe w wyniku jego zaniedbań, opieszałości w naprawie, tolerowaniu stanu technicznego stwarzającego zagrożenie bezpieczeństwa, wszelkiego rodzaju straty!!!
Stwierdzenie policjanta, który przyjechał na miejsce jest również błędne i celowo wprowadziło poszkodowanego w przeświadczenie, że nie ma szans na pokrycie kosztów naprawy (wymiany) felgi oraz obu!!! opon. Policjantowi po prostu nie chciało się sporządzić notatki urzędowej, którą miał obowiązek sporządzić. Sprawą już się zajmujemy, a o efektach (na które może trzeba będzie troszkę poczekać) poinformuję.
Współczuję mieszkańcom, ale widocznie Wójt, nie jeździ tamta drogą.

 

Dlatego tak długo jak będą dziury, wyrwy i inne uszkodzenia nawierzchni, które będą zagrażać kierowcom jak i przechodniom będziemy sprawę nagłaśniać!

 

W tej chwili jest godzina 8:40, a drogowców, którzy w dniu dzisiejszym mieli zacząć łatanie dziur jak nie było tak nie ma…

IMG_0666

5 Komentarzy

 1. Adam
  14 stycznia 2015    

  Przede wszystkim nikt nie zadał sobie trudu aby to miejsce należycie oznaczyć!

 2. Redakcja
  14 stycznia 2015    

  No i właśnie to jest jeszcze jedna sprawa. Dlaczego nikt do tej pory nie zabezpieczył tej dziury, a w zasadzie już wielkiego dołu? Pachołek czy znak przed samą tą wyrwą?

 3. Jakub
  14 stycznia 2015    

  Był słupek kilka dni temu, nie wiem gdzie się podział

 4. Redakcja
  14 stycznia 2015    

  Pewnie wiatr porwał. 🙂

 5. Adam
  14 stycznia 2015    

  Dla mnie to nie jest, wyrwa, przełom czy nawet dziura – to jest krytyczne uszkodzenie drogi uniemożliwiające jej używanie.

  I nie pachołek, tylko powinno być oznaczenie, z migającymi lampami plus informacja o zwężeniu i jakieś ogrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.