Kilometry Dobra – Bezrzecze przyłączmy się do tej akcji

Wszystko dzieje się po „coś”

0836_7d8cOstatnio spotykam na swojej drodze niesamowitych ludzi. Ludzi, którzy robią coś dla wyższych celów.

Wszystko co się dzieje w moim życiu, dzieje się po coś i mocno w to wierzę, że właśnie tak jest… Mój blog, który prowadzę z wielką pasją dla Was, jest również dla tego „coś”. Kiedyś tworząc tą stronę obiecałam sobie, że będę pokazywać to, jak w pięknym miejscu mieszkamy, że będę pisać o tym, co widzi zwykły mieszkaniec, że będę dzielić się z Wami czymś dobrym.

No i właśnie w tym miejscu, muszę napisać Wam o niesamowitej akcji, jaka odbywa się w Szczecinie. My bezrzeczanie już nieraz pokazaliśmy, że mamy w sobie wielką moc! 🙂 Moc pomagania. Dzięki nam  dzieci z porażeniem mózgowym będą mogły chodzić.

 

Ile dasz dobrego z siebie, tyle Ci się zwróci. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie! 

 

Kilometry Dobra

05.06.2016 r. w godzinach: 11:00 – 18:00, podczas „Spotkania pod Platanami”, na Jasnych Błoniach odbędzie się finał „Kilometrów Dobra”.

 

12717254_1097290766998550_7214100267114135734_nJest to wydarzenie międzynarodowe odbywające się od 2014 roku, polegające na gromadzeniu środków finansowych na szlachetny cel, przez organizacje sektora trzeciego. Organizatorem akcji jest Instytut Filantropii. Szczecin zaproszono po raz pierwszy!

Kilometry Dobra konsolidują siły organizacji pozarządowych, które same określają cele zbiórki, dążą do tego wspólnie, unikając konkurowania o każdą złotówkę. Reprezentując miasto Szczecin zbierają środki na szeroko pojętą pomoc rodzinie. Szczecińska Fundacja „Zdroje” poprzez swoje działania pragnie przeznaczyć środki finansowe na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu dla Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej z pododdziałem dorosłych w SPS ZOZ „Zdroje” – co znacząco rozszerzy koszyk usług oferowanych przez oddział. Wśród najważniejszych schorzeń, których leczeniem zajmuje się zespół specjalistów, wymienić należy wady wrodzone ośrodkowego układu nerwowego, czaszki i kręgosłupa, nie poddająca się innym metodom terapii padaczka i spastyczność, choroby nowotworowe i zwyrodnieniowe mózgu. Jest to jeden z trzech oddziałów w Polsce, gdzie dokonuje się operacje jeszcze w trakcie trwania ciąży w łonie Mamy. Obecnie zbierane są środki na zakup sprzętu do operacji selektywnej rizotomii tylnej, dzięki której dzieci z porażeniem mózgowym będą mogły chodzić.

Przypadający na 5.06.2016 roku finał „Kilometrów Dobra” odbędzie się podczas „Spotkań pod Platanami”, gdzie zebrane podczas trzymiesięcznej kampanii pieniądze (wybrane w monetach jednozłotowych) będą wyklejane na specjalnych taśmach i układane na trawniku. W ten sposób będzie można dowiedzieć się ile metrów, bądź kilometrów „dobra” udało się zebrać w Szczecinie.

 

Konkurs na najdłuższą taśmę złotówek podczas finału „Kilometrów Dobra”

Organizator zachęca do udziału w konkursie na najdłuższą taśmę złotówek. Złotówki przyklejone na taśmę klejącą jedna obok drugiej wraz z oznaczeniem imienia i nazwiska należy złożyć na stoisku Szczecińskiej Fundacji „Zdroje” do godziny 15. Na zwycięzców czekają nagrody! Nagroda główna to sesja fotograficzna w wykonaniu znakomitej pani fotograf Kamili Rutkowskiej właścicielki Amber Studio. Wszystkie monety biorące udział w konkursie (bez względu na zajęte miejsce) zasilą zbiórkę na rzecz Neurochirurgii Dziecięcej. Organizator zaprasza rodziny do wzięcia udziału w konkursie – wszak to najlepsza lekcja filantropii dla naszych dzieci.

O godzinie 16 nastąpi wyłożenie zebranych podczas kampanii monet jednozłotowych na placu przy Jasnych Błoniach.

 

Stoisko Fundacji „Zdroje”

logo fundacjiOrganizator zaprasza do stoiska Szczecińskiej Fundacji „Zdroje”, które znajdziecie w alei od strony ul. Ogińskiego. Na stoisku będzie można zakupić modną biżuterię, a także słodkości. Zebrane środki zasilą konto kampanii Kilometry Dobra.

Osoby, które chciałyby przenieść się w czasie, organizator zaprasza do przebrania się w piękne stroje (dostępne na stoisku organizatora) i zrobienie pamiątkowej fotki – samodzielnie, bądź przez panią fotograf. Zebrane środki będą przeznaczone na rzecz Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej w SPS ZOZ „Zdroje”.

 

Pomóc można także siedząc przed komputerem:

Wejdź na stronę www.kilometrydobra.pl – odszukaj Szczecińska Fundacja Zdroje – kliknij WPŁAĆ.

 

Finał „Kilometrów Dobra”

05.06.2016 r. godz: 11:00 – 18:00

Jasne Błonia ul. Stanisława Moniuszki

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody