Kiermasz Świąteczny dla Mai – wiele atrakcji!

Już w ten piątek tj. 14.12.2018 o godz. 17:30 w naszej szkole w Bezrzeczu odbędzie się wyjątkowy Kiermasz Świąteczny.

 

Wyjątkowy gdyż cała społeczność Bezrzecza chce pomóc byłej uczennicy – Mai!

Maja walczy od najmłodszych lat

Maja ma 13 lat i od najmłodszych lat walczy codziennie z chorobą, która atakuje niespodziewanie, czasami 2 razy dziennie, a czasami 8… Dziewczynka cierpi na padaczkę lekooporną, jest to choroba trudna i niebezpieczna. Z roku na rok nabierała na sile. Rodzina Mai zjeździła Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu pomocy i postawieniu trafnej diagnozy. W wieku 6 lat Maja przeszła operację mózgu polegającą na częściowym usunięciu torbieli pajęczynówki, która została wskazana jako główny podejrzany, lecz operacja nie przyniosła poprawy, a wręcz nastąpiło pogorszenie.

Najsilniejsze ataki nastąpiły kiedy poszła do szkoły. Traciła świadomość, kilkukrotnie przyjeżdżało po nią pogotowie, lekarze przez godzinę nie potrafili przerwać ataku. Od tamtej pory towarzyszy rodzinie strach, którego nigdy wcześniej nie mieli okazji poznać. Paraliżujący, kradnący sen i spokój… Choroba dręczy, torturuje Maję i nikt nie potrafi jej pomóc…

Światełko w tunelu

Ostatnio pojawiło się światełko w tunelu. Jedyną szansą na wygraną w tej nierównej walce jest leczenie w niemieckiej klinice Schön Klinik Vogtareuth.

Dziewczynka była już w Niemczech na pierwszych badaniach i tamtejsi specjaliści wykryli dysplazję płata skroniowego – coś, czego w Polsce w ogóle nie dostrzeżono. Przed Mają kolejna wizyta, podczas której wykonane zostanie 7-dniowe badanie EEG, mające na celu dokładną lokalizację ogniska padaczkowego. Jeśli je znajdą – w następnym etapie leczenia nastąpi operacja i uwolnienie z więzów choroby!

 

Kiermasz Świąteczny dla Mai

Dlatego mieszkańcy Bezrzecza, mieszkańcy Gminy Dobra, mieszkańcy Szczecina zapraszamy na wyjątkowy Kiermasz Świąteczny poświęcony Mai! Zbieramy na bardzo kosztowne leczenie!

Niestety diagnostyka przedoperacyjna to koszt 38 tysięcy euro. Ogromna kwota, której w żaden sposób nie jesteśmy w stanie samodzielnie zapłacić. Dlatego w imieniu córki – prosimy o pomoc. Jeszcze nigdy do tej pory nie byliśmy tak blisko wyleczenia Majki. Klinika w Niemczech otworzyła przed nami drzwi z napisem “Nadzieja”. Musimy zrobić wszystko, żeby przez nie wejść. Prosimy, bądźcie z nami i pomóżcie sfinansować badania naszej córki. Pomóżcie uratować jej dzieciństwo…

Magda – mama Mai

 

 

W programie:

  • Stoiska z rękodziełem.
  • Stoiska z wypiekami i potrawami świątecznymi.
  • Warsztaty piernikowe.
  • Loteria – każdy los wygrywa.
  • Licytacja – mnóstwo atrakcyjnych rzeczy z autografami od znanych…
  • Wata cukrowa, wyciskane soki.
  • Występy dzieci z PSP Bezrzecze.

 

Zapraszamy wszystkich na kiermasz!

Przybywajcie tłumnie!!!
PSP Bezrzecze
14.12.2018 godz. 17:30 – 20:00

 

 

Kilka słów o Mai:

Maja kocha zwierzęta. Ma swoje własne psy i koty o które dba (karmi, głaszcze, przytula). Jest duszą artystyczną. Kocha wszelkie prace plastyczne, maluje, rysuje, tworzy. Dekoracje świąteczne w domu tworzy i komponuje sama już od początku grudnia. Lubi też umiarkowanie sport: kilka lat trenowała Aikido i całkiem dobrze jej szło, lecz kiedy pogorszył się stan zdrowia, zrezygnowała. Dużo spacerujemy z psami i czasem też trenujemy Nordic Walking. Lubi sporty zimowe, bardzo dobrze jeździ na nartach i w miarę możliwości i aktualnego stanu zdrowia, staramy się aby co roku kilka dni spędziła w górach spełniając się w tym co lubi najbardziej. Kocha też słońce i plażę oraz kąpiele we wszelkich akwenach wodnych bez względu na temperaturę wody. Dobrze pływa. Nie lubi się uczyć ani chodzić do szkoły. Jest bardzo kochana i pracowita, chętnie pomaga w domu. Lubi gotować także często razem pichcimy.

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.