„Karmelowcy” sprzątają Bezrzecze

Mieszkańcy ul. Karmelowej w minioną sobotę postanowili zakasać rękawy i sprawić by nasze Bezrzecze było piękniejsze.

Mało trzeba

Jeden z mieszkańców skrzyknął sąsiadów i w bardzo spontaniczny sposób pojawiła się ekipa z taczkami, grabiami, przecinakami, piłami i workami. Naprawdę mało trzeba, by zrobić coś dobrego dla miejsca w którym żyjemy. Dodatkowo to świetny przykład dla naszych dzieci, jestem pewna, że to zaprocentuje w ich dorosłym życiu. Wszyscy przecież wiemy, że przykład idzie z góry. 😉

 

 

Karmelowcy biorą sprawy w swoje ręce

Przedstawiam „Karmelowców” i wielkie brawa dla nich! Myślę, że inne ulice z Bezrzecza powinny zrobić to samo. Takie sąsiedzkie akcje, to świetny pretekst również do tego, by się lepiej poznać i zintegrować! Często narzekamy na nasze otoczenie, wielu z Was powie, że to obowiązek gminy czy tam innych instytucji. Jasne, że tak ale myślę, że nikomu korona z głowy nie spadnie gdy raz na jakiś czas zrobi coś dobrego dla swojego otoczenia.

 

 

Mieszkańcy Karmelowej wspólnie wysprzątali chaszcze na ul. Kościelnej które od wielu lat straszyły i skrywały tajemnice. Niektóre szklane butelki, które wyciągnęliśmy pamiętają odległe czasy. Krzaki zostały uregulowane i wysprzątane! Cała droga do lasu została uprzątnięta i co najważniejsze, jeziorko w lesie, pozbyło się plastikowych i szklanych butelek. Nie mogę pojąć, że to nasze piękne miejsce, które powinno być wizytówką Bezrzecza tak strasznie jest zapuszczone. Z wody wyciągnęliśmy stary odkurzacz, opony, miski i wiadra. Z tego co widziałam, to w wodzie było mnóstwo plastikowych pudełeczek po robakach. Czyli co? Czyli miłośnicy wędkowania robią między innymi taki bałagan?

Jeśli wspólnie będziemy dbać i pokazywać innym, że to MY – SAMI dbamy o naszą przestrzeń to będzie nam się WSZYSTKIM mieszkać przyjemniej.

 

Zobaczcie jak działali „Karmelowcy”. 🙂

« 1 z 2 »

 

Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze – III edycja

Przy tej okazji zapraszam wszystkich bezrzeczan do III edycji „Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze” które odbędzie się 12.05.2018 o godzinie 10:00. Szczegóły już niebawem.

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska 

 

 

 

2 Komentarzy

  1. Anonim
    23 kwietnia 2018    

    Działo się dużo. Świetne było to, że udało się zaangażować całe rodziny. Z taką załogą – kto wie, co jeszcze uda się osiągnąć! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

  2. Z Promiennej z pozdrowieniami
    24 kwietnia 2018    

    Brawo „Karmelowcy” super, że grupa sąsiadów potrafi się tak spontanicznie zebrać i zrobić coś dobrego. Myślałam o tych krzakach na akcję III sprzątania 🙂 wiec 12 maja będziemy działać w innych miejscach ….super !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.