Kandydaci na wójta Gminy Dobra

To nadszedł czas, aby podzielić się pewną ważną informacją. Pewnie niektórzy z Was już zauważyli lub usłyszeli, że mamy kandydatów na stanowisko wójta. Obecnie mamy oficjalnie trzech kandydatów, jednak prawdopodobnie ich liczba wzrośnie do pięciu. Mogę teraz podać szczegóły tylko tych, którzy już się ujawnili 😉

 

Kandydaci 

1. Rozpocznę od omówienia pierwszego kandydata – Pana Grzegorza Śliwińskiego. Jego kandydatura cieszy się pełnym poparciem obecnej Pani Wójt Teresy Dera, co jednoznacznie sugeruje, że pani Dera nie będzie już ubiegać się o reelekcję na stanowisko wójta Gminy Dobra. Co mogę powiedzieć o Panu Śliwińskim? Niewiele, ponieważ informacje na jego temat są ograniczone. Jedynie to, co udało mi się znaleźć w internecie, to fakt, że mieszka w Mierzynie, był wcześniej radnym oraz ubiegał się o to stanowisko także w poprzednich wyborach, choć przyznam, że to umknęło mojej uwadze. Niestety, jego poparcie w tamtych wyborach było ograniczone, zdobył jedynie 64 głosy.

 

2. Drugim kandydatem jest Pan Waldemar Kitlas, mieszkaniec Bezrzecza oraz obecny sołtys naszej miejscowości. W przeciwieństwie do poprzedniego kandydata, widzę aktywność Pana Waldka na rzecz naszej Gminy, zwłaszcza Bezrzecza. Jest on przewodniczącym stowarzyszenia „Dobra Platforma” i od jakiegoś czasu wraz ze swoim zespołem organizuje festyny i inne wydarzenia, angażując się w życie społeczności lokalnej. Pomimo sympatii dla Pana Waldka, nie jest on moim wyborem na stanowisko wójta. Życzę mu sukcesów w kampanii, jednak ja oddam swój głos na trzeciego kandydata.

 

3. Przechodząc do omówienia trzeciego kandydata na stanowisko wójta, właściwie kandydatki – Pani Magdaleny Zagrodzkiej, chciałabym na chwilę zatrzymać się i podzielić się pewnymi przemyśleniami, zanim przedstawię Wam Magdalenę.

 

Zaczyna się kampania wyborcza, a ja razem z nią. Od pięciu lat pełnię funkcję radnej Gminy Dobra i postanowiłam ponownie ubiegać się o to stanowisko w nadchodzących wyborach samorządowych. Pięć lat temu dołączyłam do tej drogi obok Magdy, aby być częścią społeczności samorządowej. Proszę mi wybaczyć, ale byłoby nietypowe, gdybym nagle na moim blogu promowała innych kandydatów na wójtów lub radnych spoza komitetu Magdaleny. Kieruję się lojalnością i kontynuuję współpracę z Magdą, wspierając ją i promując. Jeśli przekonam kogoś do oddania głosu na nią, to byłoby wspaniale, ale jeśli ktoś z Was zdecyduje się na innego kandydata, to szanuję to. Ludzie różnią się, każdy ma swoje intuicje i przekonania, i to naturalne. Pan Śliwiński i Pan Kitlas są aktywni w przestrzeni internetowej, więc ci, którzy chcą się dowiedzieć więcej o nich, znajdą informacje. Chcę być z Wami szczera i wyraźnie stwierdzam, że kandyduję na radną z ramienia komitetu Magdaleny Zagrodzkiej, i to ją będę tutaj promować.

 

 

Moja kandydatka 

Magdalena Zagrodzka kilka lat temu skradła moje serce społecznika i to ona wprowadziła mnie w świat samorządowca. Jest jedną z nielicznych osób, którym ufam bezgranicznie. Magda nie udaje, nie gra. Kiedyś powiedziałam jej, że zaufałam jej, bo jej działania nie są motywowane politycznymi ugrupowaniami, że otacza się ludźmi, którzy są ściśle związani z miejscem, w którym żyją na co dzień. To sprawia, że MY wszyscy z jej otoczenia jesteśmy autentyczni. 

 

Magdalena jest obecna w samorządzie lokalnym od ponad 20 lat. Przeszła wszystkie szczeble samorządowe – od rady sołeckiej w Mierzynie po radę powiatu polickiego. W wyborach samorządowych w roku 2018, startując do Rady Gminy Dobra, uzyskała najlepszy wynik w gminie (ponad 750 oddanych głosów). Jedna z najaktywniejszych radnych obecnej kadencji. Mieszkanka Mierzyna, aktywna społeczniczka i wolontariuszka. Inicjatorka wielu akcji społecznych i prozwierzęcych, promotorka zdrowego trybu życia.

 

Powodzenia 

Te wybory zapowiadają się naprawdę interesująco, tym razem mamy wielu kandydatów na wójta, wiele nowych twarzy! Życzę wszystkim powodzenia i uczciwej kampanii! Poprzednia kampania pokazała mi, że nawet na tych niższych szczeblach samorządowych niektórzy ludzie potrafią ujawnić swoje najgorsze cechy. Mimo to, wierzę, że tym razem będzie inaczej, bo wszystkim nam powinno zależeć na miejscu, w którym postanowiliśmy się osiedlić.

Co do mnie, znam swoją wartość, wiem, ile pracy włożyłam, ile się angażuję, i jestem z tego szalenie dumna! Moje poprzednie hasło wyborcze brzmiało „Nie gadam, DZIAŁAM!” i wiele się nie zmienia, dlatego nowe hasło brzmi: „Nie gadam, działam DALEJ! 😃

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

6 Komentarzy

 1. Wyborca
  12 lutego 2024    

  Radna to nie stanowisko, ale widać, że Pani, jak i jej nauczycielka i mentorka tak tę rolę – służbę postrzegacie.
  Ot samorządowcy z Bożej łaski.

  • Kasia z mojeBezrzecze
   12 lutego 2024    

   Dziękuję za ten komentarz 🙂 Boga jednak bym w to nie mieszała…

  • Adam
   12 lutego 2024    

   Zaczyna się… wysyp trolli, hejtu, jadu w komentarzach, niemerytorycznego czepialstwa … byleby namieszać, zniechęcić, obrazić… żenada … jak w ogólnokrajowej polityce 🙁

 2. wybrnął
  12 lutego 2024    

  zgłaszam swoją kandydatułę

 3. Paweł
  20 lutego 2024    

  Gdzie można przeczytać o programie kandydatów? Ze szczególnym uwzględnieniem w programie działań dla Bezrzecza.

  • Kasia z mojeBezrzecze
   20 lutego 2024    

   Nie długo zamieszczę program. Proszę obserwować mojego bloga.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra