Jezioro na ul. Szkolnej

Aktualizacja: wykonawca w tym tygodniu (10-14.02.2020) zajmie się problemem.

 

Ulica Szkolna przeszła metamorfozę. Nowa nawierzchnia, krawężniki, chodniki, oświetlenie. Bez dwóch zdań remont drogi był potrzebny, ale na jednym z odcinków nowej drogi, poszło coś nie tak…. Pojawiło się jezioro.

zdj. pan Marek

 

Często i ja korzystam z tej trasy, mowa o ul. Szkolnej w stronę Redlicy/Sakrbimierzyc, na własne oczy widzę co się tam dzieje. Również i Wy podsyłacie mi zdjęcia i zgłaszacie swoje uwagi.

 

Trzeba zaznaczyć, iż przed remontem ulicy Szkolnej nie miało miejsca zalewania jezdni. Wszystko to zaczęło się dziać w momencie gdy oddano nową drogę do użytku. Gdzieś popełniono błąd i jestem przekonana, że wykonawca podejmie kroki by usunąć usterkę. Nie trzeba się rozpisywać i mówić jakie to niebezpieczne. Szkoda też nowej nawierzchni, bo przy takich częstych zalaniach nawierzchnia szybko zostanie uszkodzona.

W dniu dzisiejszym również zgłosiłam problem do Urzędu Gminy.

 

Dla przypomnienia: wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Całkowity koszt inwestycji to 8.846.097 zł. Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Szkolnej z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3.130.594 zł.

Panie Marku dziękuję za zdjęcia. 🙂

 

Katarzyna Ciurzyńska

3 Komentarzy

 1. Dawid Klich
  7 lutego 2020    

  Problem pojawiła się już kilkanaście lat temu, Wtedy zapobieżono umieszczając rurę pod powierzchnia drogi.

 2. Tadek
  12 lutego 2020    

  Napiszcie do urzędnika z gminy Dobra. Tam jest taki orzeł co wam odpisze, że drogę wykonano zgodnie z projektem. Droga jest tak wyprofilowana, że opady wsiąkają na poboczu. Oczywiście był na miejscu i nie widział zastoin wody.

  • Redakcja
   12 lutego 2020    

   Rozmawiałam w ubiegłym tygodniu z kierownikiem wydziału i zapewnił mnie, że wykonawca drogi ma usunąć usterkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody