Jarmark Jakubowy 25-28 lipiec

IMG_0050Już po raz szósty w Szczecinie odbędzie się Jarmark Jakubowy, przez który przechodzi szlak Pomorskiej Drogi św. Jakuba, istniejącej od ponad tysiąca lat.

 

Program Jarmarku Jakubowego jest bardzo bogaty, tworzony jest tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Podzielony jest na cztery części:

  • wydarzenia religijne
  • kupiectwo
  • edukację
  • kulturę

 

Kupiectwo odgrywa ważną rolę  podczas Jarmarku Jakubowego. Zaprezentują się jak co roku: regionalne wyroby kulinarne, rękodzieło, wyroby artystyczne. Zostają zaproszeni wystawcy z całej Polski i nie tylko. Tradycję jarmarków towarzyszących odpustom jest bardzo odległa. Ma służyć pielgrzymom, którzy przybywają do świątyni i uczestniczą w wydarzeniach religijnych. To co się dzieję przed Katedrą ma dać odpoczynek, wytchnienie i posilenie.

Edukacja jest bardzo ważna na każdym etapie życia, najprzyjemniej jest jeśli można ją połączyć z zabawą – i właśnie u nas na jarmarku tak będzie – więc serdecznie zapraszamy.

Jak co roku dużą część programu artystycznego zajmowały będą występy zespołów folklorystycznych, które skoczną muzyką, pięknym śpiewem i barwnym wyglądem umilać będą nam czas.

 

Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają na jarmark wszystkie dzieci.

Od czwartku 25 lipca do niedzieli 27 lipca na placu przy Katedrze w Szczecinie dla najmłodszych będzie czekało mnóstwo atrakcji. Po raz pierwszy zostanie wydzielona dla dzieci specjalna, pełna niespodzianek, strefa.  Nie zdradzimy Wam wszystkiego, bo przecież niespodzianki są najprzyjemniejsze! 🙂

 

W związku z organizowaną imprezą „Jarmark Jakubowy 2014” od 22.07.2014 r. od godz. 20.00 do 28.07.2014 godz. 6:00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Grodzka na odcinku od ul. Tkackiej do ul. Farnej i Plac Orła Białego od skrzyżowania z ul. Staromłyńską, Łaziebną i Koński Kierat.

W tym czasie przystanek początkowy (końcowy) dla linii autobusowych nr 52 i 76 zostanie czasowo przeniesiony z ul. Grodzkiej na al. Niepodległości (KFC). Autobusy będą kursować częściowo zmienioną trasą przez al. Niepodległości, Pl. Żołnierza Polskiego, ul. Farną i ul Sołtysią, następnie powrócą na stałe trasy. Linie będą kursować wg obowiązujących rozkładów jazdy. Przystanek „Grodzka” zlokalizowany na ul. Grodzkiej zostaje czasowo przeniesiony na ul. Farną przed skrzyżowanie z ul. Grodzką.

 

Szczegółowy program

Źródło: Jarmark Jakubowy

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły