Inwestor zrezygnował z jednej farmy w Bezrzeczu

Ostatnio intensywnie dyskutujemy o planowanej budowie farm fotowoltaicznych w naszym regionie. Chciałbym podzielić się z Wami dobrą wiadomością – nasze wspólne działania przynoszą rezultaty w powstrzymywaniu degradacji naszego otoczenia.

W zaangażowanie w tę sprawę zaangażowanych jest wielu z nas. Osobiście również poświęcam temu tematowi wiele uwagi i aktywnie uczestniczę w podejmowanych działaniach. Sąsiedzi zakładają strony, wysyłają pisma, zamawiają ulotki i bilbordy, podejmując wszelkie możliwe środki w celu ochrony naszej przestrzeni życiowej. Spotykamy się z różnymi ludźmi, prowadzimy rozmowy i przekonujemy do konieczności powstrzymania budowy tak wielkiej infrastruktury technicznej pod naszymi domami.

Chciałbym także podzielić się dobrą nowiną, którą przekazał dzisiaj Sołtys Bezrzecza, Waldemar Kitlas. Inwestor złożył w gminie oficjalne pismo, informujące o rezygnacji z budowy farmy na działce 956, usytuowanej między ulicami Kościelna, Karmelowa i Herbaciana. Mogę Wam zapewnić, że widziałem to pismo – to nie fake news! To pierwszy krok w osiągnięciu wspólnego celu.

 

 

Obecnie podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby powstrzymać planowaną budowę farmy na działce nr 31/5, zlokalizowanej na granicy Bezrzecza, Redlicy i Wołczkowa. Istnieje znaczna szansa, że inwestor uwzględni nasze obawy i otwarcie przyjmie sugestie społeczności. Będę Was na bieżąco informować o wszelkich nowych doniesieniach dotyczących tej inwestycji.

 

Dziękuję za Wasze obecne zaangażowanie i determinację. Wspólnymi siłami osiągniemy jeszcze więcej dla dobra naszej społeczności.

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

6 Komentarzy

 1. Anonim
  24 listopada 2023    

  Tak pod warunkiem że nie będziemy ingerowali w pozostałe 2 działki na których mają być farmy a jaka mamy pewność że kuria nie zgłosi kolejnego inwestora w miejsce tej?

  • Sąsiadka z Karmelowej
   24 listopada 2023    

   Dlatego walczymy aby nie powstały inne farmy w okolicy. Pewności nie mamy, dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie. Myślę, że teraz gmina tak łatwo nie będzie wydawała opinii ani warunków zabudowy. Teraz zastanowią się trzy razy za nim coś przyklepią, chcieli zrobić to po cichu ale się nie udało, bo w porę się dowiedzieliśmy i zareagowaliśmy. No i koniecznie trzeba walczyć o plany miejscowe dla tego terenu. Pani Kasia walczyła jakiś czas temu o plan miejscowy i odrzucali wnioski w gminie, teraz wszyscy musimy zawalczyć o te plany miejscowe i nie pozwolić na takie inwestycje w przyszłości.

 2. Mieszkaniec
  25 listopada 2023    

  Po co nam farmy? lepiej walnąć kolejne osiedla! Hałas, korki i zabudowa terenów zielonych będą lepsze?

  • A.T.
   18 grudnia 2023    

   W pełni się z tym zgadzam. Czy na pewno lepiej wpuścić taki np. Lider house i wstawi te swoje czworaki żeby wycisnąć jak najwiecej z metra kwadratowego?

 3. Naukowiec
  3 grudnia 2023    

  ale tak na serio ??? Co Wam przeszkadza ogrodzone pole z panelami fotowoltaicznymi? Wiatraki , wysypisko śmieci, nadajnik tel. komórkowej to i owszem można sobie podyskutować, ale panele?

 4. Anonim
  14 grudnia 2023    

  Brawo Bezrzecze nie dajmemy się niszczyć panele słoneczne!

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra