Górna znów na tapecie – mieszkańcy mają dość!

20160412_175840_01Temat stanu drogi przy ul. Górnej wraca jak bumerang. Mieszkam na końcu ulicy Górnej i przemierzam ją każdego dnia wzdłuż i wszerz, widzę co się dzieję. Wy pewnie też… Zalegający piach i dziury. Podczas opadów deszczu nie da się bezpiecznie przejść. Trzeba w końcu coś z tą ulicą zrobić.

 

Poniżej zamieszczam wiadomość jaką otrzymałam od naszego czytelnika Pana Jacka, który w tej sprawie pisał do Starostwa Powiatowego Police.

List do Starostwa Powiatowego w Policach, wydział Komunikacji, Transportu i Dróg.

Szanowni Państwo!

W imieniu swoim i wszystkim uczęszczającym chodnikiem wzdłuż ul. Górnej w Bezrzeczu, tym mailem, zdecydowanie interweniuje w sprawie kompleksowej renowacji asfaltu oraz wykonaniu odwodnień. Na tej  katastroficznej nawierzchni, która jest od wielu lat prowizorycznie łatana (np. asfaltem z worka!), podczas deszczu cała woda zbiera się na ulicy, nie mając gdzie odpłynąć, gdyż z obu stron ewentualny odpływ ograniczają krawężniki – nie ma studzienek odpływowych. Na nasze nieszczęście profil drogi jest tak skonstruowany, że cała woda zbiera się przy krawężniku i przejeżdżające pojazdy wszystko wychlapują na chodnik i nas przechodniów. Nadmienię, że to jest jedyna droga do szkoły z północnych okolic Bezrzecza.
Załączam filmik, aby sobie państwo wyobrazili jak dzieci pokonują tę drogę w deszczowe dni – to był lekki wtorkowy wieczorny deszczyk! Jest tu bardzo niebezpiecznie, dodatkowo w tych kałużach kryją się wyrwy w jezdni. Tworzą się one przez regularnie wypłukiwanie „prowizorycznego materiału do łatania dziur”. W godzinach szczytu panuje tu ogromny ruch, jest to główna droga łącząca gminę Dobra ze Szczecinem.

Mamy już dość i nie przyjmujemy do wiadomości Państwa coroczne tłumaczenia się z powodu braku środków na remonty, większość dróg pod Waszym nadzorem w ostatnich latach się zdekapitalizowała, nie robicie prawie nic! a jak coś, to same prowizorki. Ogólnie, to wygląda tak, że im bardziej oddalona droga od Polic, tym jest w gorszym stanie.

Dodatkowo, jak co roku, nawet po zimie nie posprzątacie zalegającego piachu wzdłuż ul. Górnej – zał. zdjęcia. Proszę o pilną  interwencję.

 

Ja w swoim imieniu również zgłoszę sprawę i miejmy nadzieję, że będzie odzew. Panu Jackowi dziękujemy za zdjęcia i filmik.

20160412_175809_01

 

1 Komentarz

  1. Parkowa str.
    15 kwietnia 2016    

    Nie przejmujcie się bo niedługo powstanie tam obwodnica szczecin-wołczkowo to Wam zrównaja tą drogę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.