Frezowanie Koralowej i ruch wahadłowy w Bezrzeczu

Emocje z remontem Górnej i Koralowej już dawno u mnie opadły. Prace budowlane miały rozpocząć się zaraz po zakończeniu roku szklonego, a na dobrą sprawę do dnia dzisiejszego dzieje się niewiele. Dziś dostałam informację w sprawie remontu Górnej i Koralowej. Poniżej notatka prasowa.

INFORMACJA PRASOWA

Powiat Policki informuje, że z początkiem listopada br. pojawią się dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym dla mieszkańców Bezrzecza. Wykonawca inwestycji, firma EUROVIA POLSKA S.A. przystąpi do głównych prac związanych z rozbudową ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu.

Od 2 listopada rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Koralowej w Bezrzeczu. Prace te zostały skoordynowane z prowadzoną przez Miasto Szczecin przebudową ulicy Koralowej – w tym dniu zmieniona zostanie również organizacja ruchu po stronie szczecińskiej inwestycji.

Frezowanie nawierzchni 

W środę 2 listopada frezowana będzie nawierzchnia jezdni ul. Koralowej na odcinku od okolic ul. Zaściankowej do skrzyżowania ulic Koralowej, Szkolnej i Górnej. Prace te prowadzone będą przy ręcznym kierowaniu ruchem drogowym przez Wykonawcę.

Ruch wahadłowy 

Od czwartku 3 listopada wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na ok. 170 metrowym odcinku od granicy administracyjnej z Gminą Miastem Szczecin (okolice ul. Zaściankowej) w kierunku szkoły. Dodatkowo wyłączona zostanie możliwość poruszania się pieszych chodnikiem po stronie południowej drogi. Wykonawca rozpocznie na tym odcinku prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

Opisywane zmiany to początek utrudnień w ruchu drogowym, które towarzyszyć będą mieszkańcom Bezrzecza przez kolejne miesiące.

Za wszelkie utrudnienia, w imieniu własnym i Wykonawcy serdecznie przepraszamy. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, wzajemną współpracę jak i przestrzeganie wprowadzanych ograniczeń.

Inwestycja dotycząca przebudowy drogi powiatowej Bezrzecze-Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu kosztować będzie 12 milionów 990 tysięcy złotych i uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 milionów 550 tysięcy złotych oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 miliony 300 tysięcy złotych. Ponadto, dzięki wzorowej współpracy pomiędzy samorządami, wsparcia finansowego udzieliła Gmina Dobra. Pozostała część środków finansowych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

6 Komentarzy

 1. Jan
  27 października 2022    

  No to odetną ul. Diamentową z każdej możliwej strony….

 2. Anonim
  27 października 2022    

  Mieszkam przy Koralowej w okolicach „Little Gym”, to teraz już chyba pozostanie hulajnoga lub helikopter. Szczecin-Bezrzecze – Koralowa rozkopana, Bezrzecze-Koralowa / Górna rozkopane, droga przy Głębokim w kierunku Wołczkowa rozkopana to którędy mam jeździć do pracy ???

 3. Tom
  30 października 2022    

  Czy dobrze kojarzę, że to drzewo ze zdjęcia zostało nie dawno wycięte? nie miało być jednym z tych uratowanych ?

  • Kasia z mojeBezrzecze
   30 października 2022    

   Niestety ale to drzewo również było do wycinki. Nie mogło być wycięte w czerwcu gdyż było na nim gniazdo i z racji okresu lęgowego wycinka tego drzewa zaplanowana była właśnie na październik. Drewa jakie zostały uratowane to na końcowym 74 i jedno drzewo przy parkingu na Koralowej, reszta poszła pod topór.

 4. Monika
  1 listopada 2022    

  Dzień dobry, niestety nie znalazłam informacji jak „w tym dniu zmieniona zostanie również organizacja ruchu po stronie szczecińskiej.” Czy ktoś coś wie na ten temat?

 5. Egtr
  1 listopada 2022    

  Ograniczenie ruchu do minimum i wprowadzenie przepustek miało uzasadnienie na początku remontu. Aktualnie jeśli mamy całą dolną część Bezrzecza roboczo ale jednak przejezdną po szerokim asfalcie wylanym w ostatnich dniach to jaki jest problem aby odblokować Rozmarynową i puścić wszystkich chętnych? Przecież w praktyce tylko Bezrzecze będzie jeździć Koralową bo całe Wołczkowo i Dobra pojadą na Głębokie (górne Bezrzecze zablokowane przez Eurovie skutecznie zniechęci śmiałków). Na Wojska Polskiego to tylko frezowanie i nowe warstwy, za max 2 tyg będzie pewnie po sprawie. Pogoda ma sprzyjać.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody