Fatalny stan dróg w Bezrzeczu i Wołczkowie

Kminkowa/Maciejki Bezrzecze

Od momentu opublikowania wpisu na moim blogu w grudniu 2023 roku, dotyczącego złego stanu dróg w Bezrzeczu, w szczególności ulic Maciejki i Kminkowej, sytuacja wcale nie uległa poprawie. Mimo podjętych działań, takich jak poruszanie sprawy na sesji, wysyłanie pism przez mieszkańców, zgłaszanie problemów telefonicznie oraz złożenie przeze mnie interpelacji, jakość życia mieszkańców pozostaje nadal niedostateczna.

Obecnie lokalne drogi są praktycznie nieprzejezdne, co znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Poniżej zamieszczam zdjęcia porównawcze z grudnia oraz z ostatniego czasu, które obrazują brak poprawy sytuacji.

Stan ten wymaga natychmiastowej interwencji ze strony władz gminnych. Nie możemy tolerować dalszego zaniedbywania potrzeb mieszkańców, to wpływa negatywnie na nasze codzienne życie. Apeluję do urzędników o niezwłoczne podjęcie konkretnych działań w celu poprawy stanu dróg oraz jakości życia mieszkańców Bezrzecza. Jesteśmy przekonani, że zasługujemy na lepsze warunki i należytą uwagę ze strony gminy! Decyzję podjęliśmy o osiedleniu się tu na stałe, regularnie płacimy podatki i sumiennie spełniamy nasze obowiązki, natomiast gmina pozostawia nas samym sobie!

 

Zdjęcie z 19 grudnia 2023 ulica Kminkowa/Maciejki

 

Zdjęcie z 20 lutego 2024 ulica Kminkowa/Maciejki

 

 

Mandarynkowa Wołczkowo

Kilka dni temu, na wniosek mieszkańców Wołczkowa, odwiedziłam ulicę Mandarynkową, która tymczasowo stała się główną trasą dojazdową do pracy, szkoły oraz powrotów do domu dla okolicznych mieszkańców podczas remontu ulicy Malinowej. O całej sytuacji zamieściłam na mojej stronie wpis pt. „Mandarynkowa – OFF-ROAD w Wołczkowie”, oraz złożyłam interpelację w tej sprawie.

 

Mandarynkowa Wołczkowo

 

 

 

Babiego Lata/Agrestowa Wołczkowo

Po opublikowaniu tego wpisu, otrzymałam masę e-maili, wiadomości oraz zdjęć od Was, proszących o interwencję w sprawie Waszych dróg. Wczoraj, po zakończeniu mojej pracy, odwiedziłam Wołczkowo, udając się pod wskazane adresy. Za każdym razem, gdy wjeżdżałam na kolejną ulicę, ogarniał mnie nerwowy śmiech. To, co zobaczyłam, nie było jednak powodem do śmiechu. W obliczu gdy szczycimy się tym, że jesteśmy jedną z najbogatszych gmin w Polsce, powinniśmy być przykładem, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową. Niestety, nasze realia przypominają raczej czasy średniowiecza.

 

Babiego Lata w Wołczkowie 

Agrestowa Wołczkowo

 

 

Pani wójt uparła się na basen w Bezrzeczu, a my nie mamy jak dojechać do własnego domu?!

 

 

Interpelacje

Wczoraj i dzisiaj ponownie wysłałam pisma oraz interpelacje do władz gminy, apelując o pilną interwencję w sprawie Waszych ulic. Priorytetem powinno być w tej chwili doprowadzenie ich do takiego stanu, w którym nie będziecie musieli martwić się o to, czy będziecie mieli możliwość powrotu do domu.

 

Babiego Lata Wołczkowo 

 

Kminkowa/Maciejki Bezrzecze

 

Agrestowa Wołczkowo 

 

Mandarynkowa Wołczkowo 

 

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

4 Komentarzy

 1. wyborczy
  21 lutego 2024    

  Gmina pewnie czeka, aż zacznie się wiosna/lato aby zrobić nawierzchnie w ramach projektu budowa dróg na osiedlu za stokrotką…

  • Kasia z mojeBezrzecze
   21 lutego 2024    

   To nie jest tak że już na wiosnę ruszy remont dróg docelowych… Do tego tu nie chodzi tylko o Bezrzecze, pół Wołczkowa to taki widok księżycowy. Niestety jedna wielka dziura….

 2. Anonim
  21 lutego 2024    

  Zgłaszam Herbacianą odkąd mieszkańcy Promiennej nią się poruszają jest dziurawa jak nigdy

 3. jan nowak
  21 lutego 2024    

  A gdyby tak ksiądz z Wołczkowa nakazywał za pokutę zebranie ręcznie z okolicznych pół kamieni i wkopanie ich w drogę ? 1 grzech to taczka kamieni. Grzech cięzki to jeden z tych dużych kamieni co leżą koło dzikiej dziury pośrodku pół.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra