Farma fotowoltaiczna w Bezrzeczu – spotkanie

Drodzy mieszkańcy Bezrzecza i Wołczkowa chciałam Was poinformować, iż w naszej okolicy ma powstać farma fotowoltaiczna. Ma ona obejmować już dwie duże działki, jak nie trzy. Jakiś czas temu pisałam o tym na swojej stronie, ale teraz okazuje się, że farma ta chce wchłonąć kolejne tereny zielone.

Pisałam jakiś czas temu, że wolę panele fotowoltaiczne niż koleje gigantyczne osiedle z nieprzygotowaną infrastrukturą wodnokanalizacyjną i drogową. Jednak po rozmowie z sąsiadami zaczynam mieć wątpliwości…. Za mało wiemy o tej inwestycji żeby od tak, po prostu się temu przyglądać. Słucham mieszkańców i chcę być fer w stosunku do nich. Mając takie narzędzie jak moja strona, czuję się w obowiązku informowania Was o wszystkim co się TU dzieje. Farma fotowoltaiczna, to nie budowa wiaty rekreacyjnej, to coś co będzie z nami na długie, bardzo długie lata.

Mieszkańcy mają mnóstwo pytań i uważam, że powinniśmy uzyskać na nie odpowiedzi.

 

 

Dlatego zapraszam wszystkie zainteresowane osoby szczególnie z ulicy Herbacianej, Promiennej, Karmelowej i Leśnych Jagód (Wołczkowo) na spotkanie 07.11.2023, które odbędzie się w klubie przy ulicy Koralowej 61C w Bezrzeczu.

 

SOŁTYS Waldemar Kitlas i RADA SOŁECKA dostali kolejną inwestycje do zaopiniowania w postaci farmy fotowoltaicznej.

 

 • Dla przypomnienia na działce nr 31/5 tereny za kościołem na styku trzech miejscowości Bezrzecze, Wołczkowo, Redlica, ma powstać jedna z większych inwestycji w naszym rejonie: powierzchnia zabudowy 300 000m2, 75 000 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy do 35 MW (to działka bliżej Promiennej i Leśnych Jagód od strony Wołczkowa).
 • Obecna inwestycja do zaopiniowania, to farma na terenie działki 956 między ulicami Herbacianą a Kościelną: powierzchnia do zabudowy do 60 000m2, mocy 8MW z 8 transformatorami (to działka zaraz przy ulicy Herbacianej, wzdłuż całej ulicy Karmelowej).
 • Jakiś czas temu przewijała się też działka 26/6. Działka, ta znajduje się po drugiej stronie ulicy Szkolnej przy Wilanowskiej w stronę Sakrbimierzyc ul. Folwarczna.

 

fot. sołtys Waldemar Kitlas

 

 

Często w tej okolicy robię zdjęcia zachodów słońca i zaczynam się martwić, że takie widoki będą jedynie już tylko wspomnieniem….

 

 

 

To przykład jak może zmienić się wygląd naszej okolicy. Dodam tylko, że zdjęcie poniżej nie wskazuje na bliskie sąsiedztwo domów, a u nas są osiedla i ulice na wyciągnięcie ręki…

 

 

Jeśli zależy Ci na miejscu w którym na co dzień żyjesz zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniu.

 

Spotkanie Klub w Bezrzeczu

07.11.2023 (wtorek) godz. 18:00 

ul. Koralowa 61C

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

1 Komentarz

 1. majk
  7 listopada 2023    

  Mogło dojść do wycieku danych wrażliwych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach. Poza jej terenem znaleziono pendrive z danymi osób, których sprawami zajmowała się PSSE. Poinformowała o tym sama Stacja.

  „PSSE komunikuje: „Na nośniku pendrive zapisane były m.in. dane osobowe: imię, nazwisko, numer PESEL, numer i seria dokumentu, numer telefonu, informacja na temat stanu zdrowia (wynik badania), adres zamieszkania lub pobytu. Ponadto na pendrive zapisane były dokumenty dot. prowadzonych przez organ spraw (m.in. protokoły kontroli, decyzje, pisma). Dokumenty te zawierały w swojej treści dodatkowo informacje o przedmiocie postępowania/sprawy, adres email. Wszystkie ww. dane i dokumenty pochodziły z okresu od 2015 r. do końca maja 2021 r.”.

  Te dane mogą teraz posłużyć na przykład oszustom internetowym.”
  Proszę nagłośnić na swoich stronach Pani Katarzyno

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody