Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki

znicz1 listopada to święto, w czasie którego wspominamy tych, którzy odeszli. To dzień w czasie którego, według chrześcijan, oddawać powinniśmy hołd głównie tym zmarłym, którzy zostali uznani za świętych lub tym, których życie było bliskie świętości.

1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich. Obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Ludzie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w intencji swoich zmarłych.

Wiele osób nie odróżnia Dnia Wszystkich Świętych od Święta Zmarłych. Tymczasem to drugi listopada jest poświęcony zmarłym, których szczególnie się wspomina. Jest to właśnie Święto Zmarłych lub Zaduszki, dzień, w którym towarzyszy nam silna wiara w to, że nasi zmarli bliscy odwiedzają nas na ziemi. To dzień zadumy i modlitwy. Stojąc nad grobami bliskich i znajomych, nie tylko się za nich modlimy, ale także zastanawiamy nad przemijaniem i sensem naszego życia.

 

10420465_10202032856724476_742372515_oW naszej gminie znajdują się cztery cmentarze. Pochówki odbywają się na trzech z nich: w Wołczkowie ul. Lipowa, w Mierzynie ul. Zgodna oraz w Dobrej ul. Klasztorna. Czwarty cmentarz znajduje się przy naszym zabytkowym kościele przy ul. Górnej. Od dłuższego czasu nie ma pogrzebów na tym niewielkim przykościelnym cmentarzu. Jedynie (z tego co się dowiedziałam) może się odbyć pochówek osoby, która ma w Bezrzeczu rodzinny grób.

 

Warto zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów i tramwajów jadących w rejony cmentarza w Szczecinie. Ruch będzie zmożony dlatego warto się zastanowić czy w ten czas lepiej nie skorzystać z komunikacji miejskiej, a samochody zostawić w domu.

 

DSCF4723DSCN1820 DSCN1821 DSCN1825

 

 

 

Zobaczcie jak w kilka lat temu dzieci z naszej szkoły paliły znicze i sprzątały na naszym cmentarzu.

 

 

 

 

 

 

Źródło: horoskop.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.