Dzień otwarty w Straży Granicznej

Dzień otwarty 

Coś dla miłośników służb mundurowych. Nasi sąsiedzi Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej zapraszają mieszkańców Bezrzecza do siebie na Dzień Otwarty.

To jedyna taka okazja by przyjść i zwiedzić placówkę. Dokładnie 12 maja 2023 (piątek) brama przy ul. Żołnierskiej 4 otworzy się dla zwiedzających!

Atrakcje:

W godzinach od 10.30 do 14.00 na terenie placówki będziecie mogli zapoznać się ze strukturą, zadaniami realizowanymi przez Straż Graniczną oraz zobaczyć i dotknąć sprzęt używany w trakcie pełnienia służby. Zobaczycie pokaz wyszkolenia psa służbowego SG, działanie patrolu w służbie – zatrzymanie osoby, czy pracę pirotechników SG.

 

 

W programie zaplanowano również spotkanie z funkcjonariuszami Archiwum SG. Będzie to okazja do wprowadzenia odwiedzających w rys historyczny, której korzenie sięgają roku 1924, kiedy to powstał Korpus Ochrony Pogranicza.

Grupa Rekonstrukcyjna Gryf

Zaproszenie do udziału w Dniu Otwartym przyjęła Grupa Rekonstrukcyjna Gryf ze Szczecina, która przybędzie z rekonstrukcją wozu opancerzonego i motocykla z koszem z okresu II Wojny Światowej.

Inne służby mundurowe

Ponadto swoją obecność zadeklarowały służby współdziałające takie jak Policja, Straż Miejska, Wojsko  Polskie, Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego oraz przedstawiciele Lasów Państwowych, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, Policji Federalnej Niemiec i innych zaprzyjaźnionych instytucji.

Część artystyczna

Będzie można zobaczyć występy dzieci  z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”.

Dzień Otwarty Straży Granicznej

12 maja 2023 (piątek)

od 10:30 do 14:00

ul. Żołnierska 4 Szczecin

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

Brak komentarzy

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody