Drugie życie dla rowerów

Uwielbiam takie akcje!

Drugie życie dla rowerów

W dniu wczorajszym na prośbę znajomej przygotowałam post i zamieściłam u siebie na fanpage FB [link]  informujący o zbiórce rowerów dla dzieci z domu dziecka.

Od zawsze wiedziałam, że w naszych mieszkańcach jest wielka moc! Jak tylko możemy to się dzielimy i pomagamy! Dumna jestem! Co chwilę dostaję informację, o kolejnym zadeklarowanym rowerze.

Do tego przyłączają się moi sąsiedzi z lat dzieciństwa, znajomi ze Szczecina 🙂

Na dzień 07 września jest już obiecanych 12 rowerów! W przeciągu jednego dnia 11 rowerów! Dziś kolejny…. a dzień dopiero się zaczął.

Fani Formy

Akcję organizuje Pani Kasia Otoka, która prowadzi Stowarzyszenie Fani Formy [link] 

 

Pani Kasia jest też pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. To własnie tam cała akcja się rozprzestrzeniła, do zbiórki przyłączył się pan Roman Herczyński, kolega pani Kasi – rowerzysta i biegacz. Następnie informacja trafiła do mnie.

Fani Formy to ludzie z pasją do biegania, do aktywnego spędzania czasu. Otoczyli swoimi skrzydłami dzieciaki z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju, gdzie swoją pasją do sportu zarażają małych ludzi! Brawo WY!

 

Zbiórka rowerów trwa

Rowery cały czas są zbierane!!! Można też przekazać środki czystościowe, higieniczne, ubranka….

 

 

Przekazanie rowerów

22 września 2018 przy jeziorze Szmaragdowym w Puszczy Bukowej o godzinie 12:00 zostaną przekazane rowery dzieciakom!

W tym miejscu chciałam Was zaprosić na to wydarzenie. Dzieciaki Z Trzcińska-Zdroju ze swoimi opiekunami z Fani Formy organizują bieg i sprzątanie Puszczy Bukowej!

 

Chcemy podczas wspólnego biegania z dziećmi i biegaczami posprzątać Puszczę Bukową! Po biegu spotkamy się przy ognisku na wspólne pieczenie kiełbasek oraz pogadankę na temat dbania o środowisko i zrównoważonego rozwoju. Łobuziaki, dzień wcześniej odwiedzą sortownię odpadów w Eko-Myślu i chętnie podzielą się z Wami wiedzą na temat segregowania odpadów. Dzieci liczą na Was i zapraszają na swoje wydarzenie! 🙂 Bieg jest bezpłatny i w całości finansowany ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. – mówi pani Kasia Otoka

 

 

 

 

zapisy dla dorosłych [link]

zapisy dzieci na adres e-mail: faniformy@wp.pl

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

1 Komentarz

  1. Marta
    12 września 2018    

    Ale akcja 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody