Droga przez las…

Często mówimy o ulicy Górnej, o Modrej, Koralowej, a zapomnieliśmy o naszej gminnej drodze przez las.

Ulica Szkolna 

Miałam już dawno przypomnieć sprawę ulicy Szkolnej, która prowadzi od PSP Bezrzecze aż do Redlicy. Wspomniana ulica, a raczej droga zaczyna przypominać ser szwajcarski. W środku lasu mieści się duże osiedle domków jednorodzinnych gdzie dzieci idą fragment drogi przez las, do pobliskiej podstawówki. Jest bardzo ale to bardzo niebezpiecznie gdyż nie ma tam chodników, a pobocza to jedne wielki dziury. Praktycznie od PSP Bezrzecze do ul. Kościelnej droga wymaga gruntownego remontu. Na tym odcinku nie można już przejechać samochodem na dwóch pasach. Kierowcy w wielu miejscach muszą jechać środkiem drogi, co wiąże się z tym, że samochód z przeciwnej strony czeka, aż kierowca z przeciwnego pasa zwolni środek drogi. Powoduje to niebezpieczne sytuacje, bo często kierowca w ostatniej chwili zauważą dziury na swoim pasie i zjeżdża na środek jezdni lub gwałtownie hamuje.

 

Wzmożony ruch 

Ruch ulicą Szkolną jest wzmożony, ze względu na otwartą jakiś czas temu drogę w kierunku Skarbimierzyc. Prócz aut osobowych, jeżdżą tam samochody ciężarowe, które nie ukrywajmy, nie jeżdżą wolno i niszczą nawierzchnię. Niejednokrotnie widziałam jak w ostatniej chwili wielkie pojazdy budowlane zwalniają przed samą szkołą. Dojeżdżając do ul. Górnej hamują z piskiem opon, a przypomnę, że na rogu mieści się szkoła.

 

Szczególna troska 

Moim skromnym zdaniem droga ta powinna być objęta szczególną „troską”, a wydaje mi się, że o niej zapomniano. Porównałam zdjęcia z przed dwóch lat i nic się nie zmieniło na lepsze. Przybyło za to dziur!

Nie będę się rozpisywać najważniejsze to to, że:

 • ulicą szkolną idą dzieci do pobliskiej szkoły
 • ulicą tą jeździmy rowerami
 • wzmożony jest ruch aut osobowych
 • wzmożony jest ruch pojazdów ciężarowych, które niszczą drogę.

 

Mam nadzieję, że gmina pamięta o tej ulicy i wyremontuje ulicę szkolną jak najprędzej.

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

4 Komentarzy

 1. E.
  11 maja 2018    

  Uszkodzilam na tej drodze dwa razy oponę, drugim razem nie podarowałam i z faktura oraz zdjęciami zgłosiłam się do gminy o zwrot kosztow. Po odpowiedzi negatywnej, popartą stwierdzeniem, że droga jest na bieżąco naprawiana :)))))). ..złożyłam odwołanie i przyznali zwrot kosztów.
  Jeżdżę tą droga regularnie i widziałam po jakim czasie dziury byle lepione. TYLKO ciekawe jakim sposobem że to wszystko co lepią wypada. Przecież to szkoda pieniędzy na materiał i robocizne. …:/

  • Ja
   15 maja 2018    

   Musze zrobic to samo. W dwoch autach uszkodzilem na tym odcinku TRZY opony, DWIE felgi 18 i 20″, oraz zawieszenie i uklad kierowniczy. Lekko na 10.000pln nazbieram faktur. To sie pismem do Gminy Dobra zglasza? Czy od razu oddac sprawe z pelnomocnictwem dla mecenasa?

   • E.
    21 maja 2018    

    W urzędzie gminy w Dobrej obok ronda, na parterze jest Pani która zajmuje się takimi sprawami. W pierwszej kolejności tam należy złożyć wniosek, faktury, zdjęcia. Później odpowie PZU, jeśli negatywnie warto się odwołac. Mnie próbowali zbyć, ze niby na bieżąco są ubytki naprawianie. Mieli tego pecha ze dokładnie widziałam, kiedy naprawiali. Zresztą sposób naprawiania jest fatalny po krotkim czasie cały lepik z dziur wypadł.

    Pozdrawiam

 2. Leszek
  21 maja 2018    

  Kiedy na tej ulicy zostana wyeliminowane z ruchu ogromne ciezarowki i cysterny oraz zostanie ograniczona predkosc pojazdow?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.