Droga powiatowa znika…kto by się przejmował?

Kto by się przejmował? 

 

Wąskie chodniki:

od września do końca czerwca dwa razy dziennie, wąskim chodnikiem wzdłuż ulicy Górnej, idą dzieci do szkoły w Bezrzeczu, ale kto by się przejmował dziećmi? 

 

Przejścia dla pieszych:

niewidoczne, wytarte pasy, niedoświetlone, usytuowane w niebezpiecznych miejscach, tylko czekać na bliskie spotkanie pieszego z autem, ale kto by się przejmował? 

 

Wyrwy, przełomy, dziury:

to widok codzienny, już nikogo nie dziwią pojawiające się słupki ostrzegawcze. Słupki które później stoją dniami, tygodniami, aż pojawi się ekipa łatająca. Praca ich idzie na marne, bo i tak za chwilę wyrwa pojawia się ponownie, ale tym też nikt się nie przejmuje i tym, że wieczne klejenie dziur, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kto by sobie tym głowę zaprzątał? 

 

 

Uszkodzone auta:

sezon na dziurawe opony, uszkodzone samochody trwa u nas cały rok, ale kto by się tym przejmował? Wystarczy postawić znak „Uwaga przełomy” i sprawa załatwiona.

 

Piach, błoto i kamienie:

to też nic nowego. Piach i błoto wydłuża drogę hamowania, ale kto by się tym przejmował? Drobne kamienie lecące spod kół na chodnik, niech dzieci w kaskach chodzą do szkoły. Raz na ruski rok  przecież pojawia się ekipa i sprząta ulicę z zalegającego piachu, błota i kamieni.

 

Droga powiatowa:

jedna najważniejszych dróg w naszej Gminie. Łączy Szczecin, Wołczkowo, Dobrą i inne miejscowości ze sobą. Codziennie setki aut rozjeżdżają i dobijają jedyną drogę łączącą nasze miejscowości, ale kto by się przejmował?

 

Ciężki sprzęt budowlany:

dookoła wszystkie miejscowości się rozbudowują (ktoś na to pozwala), a co za tym idzie? 6 dni w tygodniu ulicą Koralową i Górną przejeżdżają olbrzymie ciężarówki, wywrotki, koparki, dźwigi, betoniarki. 6 dni w tygodniu przez lata uszkadzają jedną z najważniejszych dróg powiatowych w naszej gminie, ale kto by się tym przejmował? 

 

Stłuczki:

niebezpieczne zjazdy i wyjazdy, to wszystko efekt domina. Niektóre sytuacje, które wydarzają się na Górnej wyglądają groźne, tylko cud, że nic jeszcze nikomu poważnego się nie stało. Tylko kto by się tym przejmował? 

 

 

Brak odwodnień:

podczas opadów deszczu nie da się przejść bezpiecznie, tak by nie zaznać „przyjemnej” kąpieli, ale kogo to obchodzi? Kogo to obchodzi, że dzieciaki mokre siedzą w szkole, że prócz zeszytów i książek muszą nosić w pleckach na przebranie suche skarpety i spodnie.

 

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać…

Nikt z nas nie chce remontu jutro, za miesiąc czy pół roku. Chcemy jasnej DEKLARACJI i KONKRETÓW. 

 

Kto by się przejmował? My MIESZKAŃCY przejmujemy się, bo za chwilę droga powiatowa zniknie…. tylko czy to kogoś obchodzi?

 

Nagrania z dnia 04.11.2019

 

 

 

Nagranie od mieszkańca Bezrzecza pana Jacka, z dnia 15.04.2016

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody