Depresja – spotkanie z psychodietetyk Bezrzecze

Kolejne ciekawe wydarzenie w naszym klubie w Bezrzeczu.

 

Warsztaty psychodietetyczne

25.04.2023 godz. 18:00

Klub Bezrzecze ul. Koralowa 61C

 

 

W dzisiejszych czasach pędzimy nie wiadomo za czym i gdzie. Życie w dzisiejszych czasach to droga usłana różnymi pułapkami.  W dzisiejszych czasach bardzo szybko możemy pogubić się i wpaść do czarnej dziury, z której bardzo ciężko samemu się wydostać. W jednej chwili nasze życie może rozbić się na milion kawałków, które bardzo trudno potem posklejać. Depresja dopaść może każdego i dotyczy to również dzieci i młodzieży. Temat depresji jest coraz częściej poruszany, a przeprowadzane badania na całym świecie wskazują, że jest to choroba cywilizacyjna. Na depresję cierpi dziś około 350 mln ludzi, z czego w Polsce aż 1,5 mln. Zajmuje ona 4 miejsce wśród najbardziej powszechnych chorób, zaraz po anemii, bólach kręgosłupa i chorobach płuc. Musimy znaleźć rozwiązanie abyśmy nie wpadali do tych czarnych dziur. Musimy głośno mówić o depresji, bo to żaden wstyd, to choroba, którą da się leczyć.

 

 

Poniżej zamieszczam kilka słów od Patrycji Jurzystej-Żal, która opiekuje się naszym klubem w Bezrzeczu i która prowadzi mnóstwo ciekawych warsztatów dla dzieci ale i nie tylko.

 

Zapraszam na bardzo interesujące warsztaty psychodietetyczne z niesamowicie pozytywną i ciepła osobą, Joanną Gacą.
Już w najbliższy wtorek, 25.04 o godz. 18.00 w klubie w Bezrzeczu.
Pani Joanna obiecała również przywieźć ze sobą swoje przepyszne chleby, których będziecie mogli Państwo skosztować, zamówić i nabyć.
A tak bardzo w skrócie pani Joanna napisała o sobie (choć wiem, że to bardzo okrojony tekst):
„Zapraszam serdecznie na spotkanie, gdzie opowiem o metodach psychologicznych i dietetycznych wspierających przy stanach depresyjnych. Ukończyłam studia z Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, gdzie moją pracą dyplomową był temat: „Praca psychologiczno-dietetyczna z pacjentami chorującymi na depresję”. Od 4 lat regularnie ćwiczę jogę, taniec, nirvanę fitness. Ukończyłam kursy instruktorskie: jogi międzynarodowy dyplom Yoga Alliance RYT 200 Multi Style: Vinyasa Joga, Ashtanga Vinyasa Joga i Yin Joga, kurs instruktorski Nirvany Fitness: terapeutyczny programu Nirvana® Body & Mind System, to program samouzdrawiania, oparty na badaniach naukowych, nauce jogicznej, naukach Josepha Pilatesa, naukach prof. Konstantyna Pawłowicza Butejko, sonoterapii, tlenoterapii, technikach mindfulness i aromaterapii.
Ucząc się oddychać świadomie, każdego dnia praktykując i dbając o odżywienie wspieramy zapobieganie wielu chorobom cywilizacyjnym, począwszy od chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy, depresji, hashimoto, nadciśnienia, astmy, zaburzeń snu. Opowiem również o własnym doświadczeniu w temacie depresji.

Jestem zwolennikiem korzystania z dobrodziejstw zarówno medycyny akademickiej jak i medycyny alternatywnej. Nawet nie wiem jak nazwać jedną i drugą medycynę, gdyż nie rozumiem tego podziału: bo jedno wywodzi się z drugiego i służy dla dobra. Ważne dla mnie, żeby skrajnie nie przyjmować lub nie odrzucać osiągnięć i wiedzy służącej pomocy ludziom. Dlatego też uważam, że np.: leki przeciwdepresyjne często ratują życie.

Mam już nieprzerwanie 28 lat doświadczenia zawodowego. Ponad 20 lat to była praca z ludźmi w działach marketingu i sprzedaży. Od 2022 roku jestem właścicielką własnej firmy „Chleby od serca”, gdzie piekę terapeutyczne chleby na zamówienie. A od 2023 roku jako świeżo upieczony psychodietetyk świadczę również usługi psychodietetyczne jako Psychodietka Joanna Gaca.”

Bardzo gorąco zachęcam Was do udziału w spotkaniu!

 

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody