Czy Górna i Koralowa wymaga remontu? O co tyle szumu?

 

Wąskie chodniki:

od września do końca czerwca dwa razy dziennie, wąskim chodnikiem wzdłuż ulicy Górnej, idą dzieci do szkoły w Bezrzeczu.

 

Przejścia dla pieszych:

niewidoczne, wytarte pasy, niedoświetlone, usytuowane w niebezpiecznych miejscach, tylko czekać na bliskie spotkanie pieszego z autem.

 

Wyrwy, przełomy, dziury:

to widok codzienny, już nikogo nie dziwią pojawiające się słupki ostrzegawcze. Słupki które później stoją dniami, tygodniami, aż pojawi się ekipa łatająca. Praca ich idzie na marne, bo i tak za chwilę wyrwa pojawia się ponownie. Wieczne klejenie dziur, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

 

Uszkodzone auta:

sezon na dziurawe opony, uszkodzone samochody trwa u nas cały rok. Wystarczy postawić znak „Uwaga przełomy” i sprawa załatwiona.

 

Piach, błoto i kamienie:

piach i błoto wydłuża drogę hamowania. Drobne kamienie lecące spod kół na chodnik, niech dzieci w kaskach chodzą do szkoły. Raz na ruski rok  przecież pojawia się ekipa i sprząta ulicę z zalegającego piachu, błota i kamieni.

 

Droga powiatowa:

jedna najważniejszych dróg w naszej Gminie. Łączy Szczecin, Wołczkowo, Dobrą i inne miejscowości ze sobą. Codziennie setki aut rozjeżdżają i dobijają jedyną drogę łączącą nasze miejscowości.

 

Ciężki sprzęt budowlany:

dookoła wszystkie miejscowości się rozbudowują (ktoś na to pozwala), a co za tym idzie? 6 dni w tygodniu ulicą Koralową i Górną przejeżdżają olbrzymie ciężarówki, wywrotki, koparki, dźwigi, betoniarki. 6 dni w tygodniu przez lata uszkadzają jedną z najważniejszych dróg powiatowych w naszej gminie.

 

Stłuczki:

niebezpieczne zjazdy i wyjazdy, to wszystko efekt domina. Niektóre sytuacje, które wydarzają się na Górnej wyglądają groźne, tylko cud, że nic jeszcze nikomu poważnego się nie stało.

 

 

Brak odwodnień:

podczas opadów deszczu nie da się przejść bezpiecznie, tak by nie zaznać „przyjemnej” kąpieli. Kogo to obchodzi, że dzieciaki mokre siedzą w szkole, że prócz zeszytów i książek muszą nosić w pleckach na przebranie suche skarpety i spodnie.

 

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać…

Nikt z nas nie chce remontu jutro, za miesiąc czy pół roku. Chcemy jasnej DEKLARACJI i KONKRETÓW.

 

My MIESZKAŃCY mówimy dość! Chcemy nowej, bezpiecznej drogi do domów, szkół i pracy!

 

Nagrania z dnia 04.11.2019

 

 

 

Nagranie od mieszkańca Bezrzecza pana Jacka, z dnia 15.04.2016

 

To jak? Potrzebny jest remont tej drogi?

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

4 Komentarzy

 1. Robert
  10 grudnia 2019    

  najpierw protest o remont drogi a potem o progi zwalniające i 30km/h. Fajnie, ale są drogi gdzie nawet płyty betonowej nie ma.

 2. Josef
  11 grudnia 2019    

  Komentarze są moderowane. IP adresy blokowane jeżeli nie po linii partii czyli protestujmy bo nam się należy a władza jest głupia i zła.

  • Redakcja
   11 grudnia 2019    

   Nie rozumiem za bardzo…. nie usuwam, nie moderuje komentarzy. (dwa razy zdarzyło się że usunęłam, bo ktoś używał wulgaryzmów, a na to nie pozwolę). Raz usunęłam tez komentarz bo ktoś nagminnie tę samą treść wklejał pod każdym artykułem.

   Moja strona jest tak zbudowana, że jeśli ktoś w komentarzu zamieszcza link, to wtedy ja muszę komentarz zaakceptować. Teraz nie widzę u siebie żadnych informacji o komentarzu do zaakceptowania. Więc nie rozumiem Pana komentarza, czy to oznacza, że Pan coś komentował i to się nie pojawiło?
   Proszę o wyjaśnienie, bo to dla mnie istotne, kiedyś sobie obiecałam, że na mojej stronie każdy będzie mógł się wypowiedzieć….

 3. mieszkaniec
  11 grudnia 2019    

  bardzo sie ciesze ze moge wyrazic swoja opinie i dobrze myslalem zgodnie z tym co Pani napisala posty wyzej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody