Ciekawe miejsce – Buk

Kolejny odcinek z cyklu ciekawe miejsca – Buk.

 

Buk, to nieduża miejscowość ale pełna ciekawych zakamarków.

Skwer 

 

W sercu Buku usytuowany jest zabytkowy kościół. Przed samym kościołem zadbany, ukwiecony skwer, z pomnikiem Elizabeth von Arnim na środku. Jako mama dwójki dzieci bardziej skupiłam się nad tym, że jest mały zakątek dla dzieci. Nie ukrywam, że wygląda to ciekawie.

 

 

 

Teren rekreacyjny

 

Jadąc w stronę Łęg, ale nie wyjeżdżając jeszcze z Buku, po lewej stronie znajduje się świetlica środowiskowa, a przy niej ogromny teren rekreacyjny. Bardzo fajne miejsce do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Można zrobić ognisko w specjalnie wyznaczonym miejscu, dzieciaki wybawią się na placu zabaw gdzie największą atrakcją na pewno jest duża tyrolka. Cały teren jest ciekawie wkomponowany w otoczenie. Za ogromną skarpą ukrywa się boisko do piłki nożnej. Teren ten ma ogromny potencjał i oczami wyobraźni zobaczyłam kompleks sportowy. 🙂

 

 

 

Ścieżka rowerowa

 

Przez Buk przechodzi ścieżka rowerowa, która początek ma w Dobrej, a swój koniec w Buku. Całość trasy liczy ponad 7 km. Można jednak zrobić sobie spacer na krótszym odcinku trasy. Ja polecam Start w Buku na ul. Leśne Zacisze gdzie znajduje się ładny, zadbany parking i coś co spodobało się nie tylko moim dzieciom… huśtawka na drzewie. 🙂

 

Trasa przebiega wzdłuż pasa granicznego gdzie przecina się przejazd do Blankensee. My swój spacer zakończyliśmy przy Blankensee, ale trasa ścieżki prowadzi o wiele dalej. Jeśli lubisz jeździć rowerem to trasa idealna na wycieczkę rowerową. Polecam to miejsce, jest piękne! Cisza, spokój, cudowne widoki.

Co pół kilometra porobione są ławeczki gdzie można odsapnąć i nacieszyć oczy widokami.

Ścieżka idealna dla rowerzystów, biegaczy, rolkarzy czy dla zwykłych spacerowiczów. Pamiętaj jednak, że trasa którą opisuję jest pagórkowata dlatego warto mieć kask i ochraniacze jeśli  chcesz wybrać się na rolki czy wrotki! Po drodze pięciokrotnie schodzimy i podchodzimy pod wzniesienie.

 

Mapka z odcinkiem, który pokonałam na nogach z rodziną.

Mapka z całą ścieżką pieszo-rowerową

 

 

Przejście graniczne

 

Przejście graniczne z Buku do Blankensee. Jeszcze jakiś czas temu było to wyłącznie przejście pieszo-rowerowe ale od 25 czerwca 2014 nie tylko piesi czy rowerzyści mogą przekraczać granicę lecz również osoby zmotoryzowane.

Warto wybrać się na wycieczkę do pobliskiej miejscowości Blankensee! Pamiętaj by mieć przy sobie dowód osobisty. Jeżeli przekraczasz granicę z dzieckiem ono również powinno posiadać swój dowód!

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.