Buk – Blankensee NOWE przejście graniczne

 

Nie każdy wie, że mamy pod nosem świetne przejście graniczne, łączące Buk – Blankensee.

DSCF6376

 

Jeszcze do niedawna było to wyłącznie przejście pieszo-rowerowe, gdzie przejazd samochodem był praktycznie niemożliwy. Niektórzy kierowcy jednak skracali sobie drogę przejeżdżając po wąskiej ścieżce z kostki brukowej prowadzącej do Blankensee, lecz nie do końca było to legalne i zgodne z przepisami. Droga została zniszczona i wymagała remontu. Ku naszemu zaskoczeniu dowiedzieliśmy się, że przejście to ma być gruntownie zmodernizowane i dostosowane również dla osób zmotoryzowanych.

 

Dokładnie 08 kwietnia rozpoczęła się budowa drogi łączącej Buk z Blankensee. Z tego co mi wiadomo prace miały zakończyć się pod koniec sierpnia jednak wykonawca firma Strabag Sp. z o.o. zakończył prace grubo przed terminem tj. 25 czerwca droga Buk – Blankensee została oficjalnie otwarta i nie tylko piesi czy rowerzyści mogą przekraczać granicę lecz również osoby zmotoryzowane.

 

Budowa tej drogi była dofinansowana w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

 

Moim skromnym zdaniem jest to świetna inwestycja, która przyniesie obopólna korzyść. 🙂

 

Mieszkańcy pobliskich niemieckich miejscowości mogą skracać drogę do sklepów i pracy po naszej stronie. My natomiast możemy wybrać się na wycieczkę po malowniczych niemieckich wioskach.

 

Jeżeli jeszcze tam nie byłeś, koniecznie wybierz się na wycieczkę!

 

Pamiętaj by mieć przy sobie dowód osobisty. Jeżeli przekraczasz granicę z dzieckiem ono również powinno posiadać swój dowód!

 

Teraz trochę smutna informacja:

Kilka dni temu nieznani sprawcy zdewastowali nowe przejście Buk – Blankensee. Nie minął jeszcze miesiąc, a już dopuszczono się takiego aktu wandalizmu!

Nie jestem wstanie zrozumieć takich zachowań….

 

Na stronie gminy znajdują się zdjęcia i apel:

Wójt Gminy Dobra zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy, którzy są lub byli świadkami niszczenia wspólnego mienia, o niezwłoczne telefoniczne zgłoszenie tego faktu na Policję (tel. 91 311 88 17) lub do Straży Gminnej w Dobrej (tel. 91 311 52 56).

 

Galeria zdjęć Buk – Blankensee

« 2 z 2 »

Zobacz zdjęcia z innych wydarzeń w dziale Galeria

 

2 Komentarzy

 1. Anonim
  24 lipca 2014    

  To jak dlugo ta inwestycja wytrzymala nietknieta przez wandali?
  Ręce opadają. Każdy by chciał mieszkać w ładnym miejscu a potem taki jeden burak z drugim urzadzi sobie zabawe w dewastacje.

 2. jzy
  9 kwietnia 2018    

  stanowczo odradzam tam jazdę na rolkach!!!!
  są duże górki, a zjazd jednej z nich kończy się zakrętem blisko 90′ – grozi śmiercią lub kalectwem!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.