Budżet Obywatelski – sprawdza się?

BUDŻET OBYWATELSKI GMINA DOBRA 2020

 

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra na rok 2020.
Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 1 mln zł.

 

 

 

Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój Twojej gminy.
Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2020 roku? 

Tak bym napisała jeszcze rok temu, ale niestety „miej realny wpływ na rozwój Twojej gminy” jakoś straciło dla mnie na jakości….

 

Budżet Obywatelski w Bezrzeczu 

Od roku 2016 Budżet Obywatelski wzbudzał zawsze u mnie wielkie poruszenie i będąc w radzie sołeckiej gdy przychodził czas składania wniosków angażowałam się bardzo….. niestety, moje emocje gdzieś opadły.  Widząc jak działa Budżet Obywatelski w naszej Gminie, szczególnie w Bezrzeczu, przestaję wierzyć, że ma on racje bytu….

 

 • Do dnia dzisiejszego nie mamy zakończonego pierwszego etapu wygranej „Stworzenie serca Bezrzecza” gdzie powstał nowy plac zabaw ale chyba zapomniano,  że miała być jeszcze nowa wiata z grillem o wymiarach 5x17m. Na stronie dotyczącej budżetu obywatelskiego widnieje informacja, że etap ten został zakończony. Jednak raczej nie został…. [link]

 

 • Do dnia dzisiejszego nie mamy nawet zaczętego drugiego etapu PUMPTRACK.  Bardzo się angażowaliśmy przy tym projekcie. Mieszkańcy oczami wyobraźni widzieli coś fajnego, coś nowego u nas w Bezrzeczu…. niestety Pumptraca nie ma i raczej długo nie będzie…. [link]

 

 • Do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje z trzecim etapem „Wybieg dla psów”. O tym projekcie mało kto mówi, ale również jest ważny i potrzebny.

 

Dlatego proszę musicie mnie zrozumieć, ale do póki nie powstanie PUMPTRACK nie jestem w stanie emocjonować się Budżetem Obywatelskim. Czy BO sprawdza się w naszej Gminie?

 

Rada Sołecka i ich projekt

Mimo mojego negatywnego nastawienia do BO, to chociaż tyle jestem Wam winna, by Was poinformować , iż obecna Rada Sołecka wyszła z inicjatywą i zamierza złożyć projekt do tegorocznego BO pt. „Poprawa bezpieczeństwa na drogach w Bezrzeczu – Montaż urządzeń BRD (poprawiających Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego) – sygnalizatorów przekroczonej prędkości”.

Opis projektu:
Zamontowanie urządzeń opartych o radarowy pomiar prędkości wyświetlany w sposób cyfrowy i graficzny informujących kierowców o przekroczeniu prędkości.
Oprócz funkcji ostrzegawczej, dzięki urządzeniom będzie możliwe zbieranie danych m.in. o średniej prędkości pojazdów, liczbie przekroczeń ograniczenia prędkości itp. Pomoże to przy uzasadnianiu kolejnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Bezrzecza.

Proponowane lokalizacje:
1. ul. Szkolna (przed parkingiem od strony Redlicy)
2. ul. Górna (przy szkole, przed przejściem dla pieszych)
3. ul. Górna (przy wjeździe do Bezrzecza, przed skrzyżowaniem z ul. Parkową)
4. ul. Parkowa (przed skrzyżowaniem z ul. Tymiankową)
5. ul. Koralowa (Przy tablicy wjazdowej Bezrzecze od strony Modrej przy nieruchomości nr 52)

Sołtys Bezrzecza ma nadzieje, że poprzecie projekt.

Na Fanpage Sołectwa Bezrzecze [link], możecie zapoznać się z komentarzami i opiniami mieszkańców, możecie również i Wy wypowiedzieć się w tej kwestii.

 

 

Propozycje projektów można składać jeszcze do 14 sierpnia 2019 r.

 

Więcej informacji na stronie www.dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

 1. Karolina
  6 sierpnia 2019    

  Wiata z grillem – niemożliwa do zbudowania. Pumptrack – jeszcze bardziej niemożliwy. Wybieg dla psów – to już całkowita abstrakcja budowlana. Pozwolenie na postawienie masztu – czemu nie, nie ma problemu… Oto stosunek p. wójt do nas-mieszkańców.

 2. Karolina
  6 sierpnia 2019    

  Wiata – niemożliwa do zbudowania.
  Pumptrack – jeszcze bardziej niemożliwy (bo to, bo tamto)
  Wybieg dla psów – to już całkowita abstrakcja budowlana. Wykonanie tak skomplikowane, że chyba nigdy nie powstanie.
  Pozwolenie na postawienie masztu – czemu nie, nie ma problemu.
  Oto stosunek p. wójt do nas – mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody