Boisko gminne w Bezrzeczu

Okres wakacyjny trwa na całego. Jedni byli już na urlopie, drudzy właśnie wyjechali, a jeszcze inni dopiero czekają na upragnione wakacje.

Jakiś czas temu zamieściłam treść mojej interpelacji w sprawie boiska gminnego w Bezrzeczu. [link]

Zwracam się z prośbą o możliwość udostępnienia boiska szkolnego na czas wakacyjny oraz kieruję prośbę do pani wójt o doprowadzenie boiska gminnego do użyteczności, tak by młodzież z Bezrzecza miała gdzie spędzić czas.

Odpowiedź na moją interpelację otrzymałam i chyba się źle zrozumiałyśmy z panią wójt.

 

Boisko szkolne

Rozumiem odpowiedź w sprawie boiska szkolnego. Na czas wakacji boisko do piłki ręcznej oraz plac zabaw są udostępnione dla mieszkańców, ale pamiętajcie, że mogą na nim przebywać wyłącznie osoby pełnoletnie lub dzieci tylko pod opieką osoby dorosłej.

Boisko gminne

Nie rozumiem zaś odpowiedzi dotyczącej boiska gminnego. Czytam w odpowiedzi, że boisko częściowo jest przygotowane, zagospodarowane i udostępnione mieszkańcom. Czytam też, że okresowo odbywają się tam rozgrywki organizowane przez LZS. Hmmmm, wobec tego chyba pani wójt pomyliła miejscowości, bo na tym, niby boisku w Bezrzeczu, nie da się rozegrać żadnego meczu, nie da się zorganizować żadnych rozgrywek, chyba, że wpadanie do dołków 😉 Do tego nie przypominam sobie ani jednego meczu, rozgrywek piłkarskich  na przestrzeni kilku lat!

 

 

Fajnie, że w części gdzie plac zabaw przywieziono piasek i zawieszono siatkę, można teraz pograć w siatkówkę plażową, ale z tego co wiem, mało kto z tego korzysta, raczej są to osoby dorosłe.

 

Młodzież, szczególnie chłopcy czekają na boisko do piłki nożnej, czekają na skatepark, czekają na pumptraca. 

Kolejny raz napiszę, młodzież z Bezrzecza czuje się pominięta i zaniedbana.

 

Pełna odpowiedź na moją interpelację.

 

 

 

 

 

Poniżej zdjęcia boiska do gry w piłkę nożną na którym ponoć odbywają się rozgrywki. Na zdjęciach tego nie widać, ale teren naprawdę nie nadje się do gry w piłkę…. Mi osobiście jest wstyd patrząc na coś takiego!

 

 

Druga część boiska, ciekawe kiedy doczekamy się porządnego zaplecza sportowego???

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

8 Komentarzy

 1. Wioletta
  22 lipca 2019    

  Dla małych dzieci też nic nie ma. Na ślizgawkę się nie wdrapią bo ktoś kiepsko ją skonstruował. Pociąg nie wiadomo do czego, tylko siedziec można, huśtawki połamane. Stary plac zabaw był lepszy bo chociaż mostki były i trochę zabawy ze wspinaczką na zjeżdżalnie itd. Ktoś zrobił dzieciom niedźwiedzią przyslugę tym placem i wyrzucił pieniądze w błoto na mało funkcjonalny plac.

  • Jakub
   22 lipca 2019    

   Teraz młodzież i dzieciarnia od ganiania za pilka, woli skatepark i pump truck. Wystarczy zobaczyć frekwencje na wyzej wymienionych atrakcjach. Takie czasy.

   • Redakcja
    22 lipca 2019    

    Jakby było u nas boisko porządne, to by biegali za piłką. Co do pumtracka: czy się to pani wójt podoba czy nie, musi powstać gdyż wygrał nasz projekt w budżecie obywatelskim w 2017 i trzeba się wywiązać …..

  • Redakcja
   22 lipca 2019    

   Składając wniosek do budżetu obywatelskiego była rada sołecka z byłym sołtysem przedstawiliśmy projekt placu zabaw. Wybraliśmy inne urządzenia, tyrolka była o wiele większa, nie taka co się tyłkiem szoruje po piasku, ale niestety panowie projektanci wymyślili sobie inne urządzenia…. 🙁 To była nasza propozycja: http://mojebezrzecze.pl/co-nam-da-serce-bezrzecza/

 2. Rfs
  23 lipca 2019    

  Liczy się centrum gminy. Czyli dobra. Bezrzecze wcale nie jest brane pod uwagę przy czymkolwiek. A gdzie te małe śmietniki co miały powstać u nas żeby wyrzucić papierek?

 3. Janek
  23 lipca 2019    

  Centrum jak centrum oczywiste, ale boisko w maleńkim Buku tysiąc razy lepsze niż w miejscowości tysiąc bardziej zaludnionej

 4. pancia
  24 lipca 2019    

  Ciężko mi się patrzy na taki brak ładu i składu, piach dla dzieci paskudny, barwiący na żółto buty i skarpety, ten do siatki plażowej o wiele lepszy, dlaczego dzieciom dano taki najgorszego sortu? Już nie wspomnę o gumowym podłożu. Nie ma żadnego urządzenia na ćwiczenie równowagi u dzieci. Na zjeżdżalnię trudno jest wejść maluchom takim ok 1,5 lat, które w tym wieku sobie radzą jak jest drabinka pochyła a nie pionowa. Można by dużo pisać, Mierzyniankę zrobili a w Bezrzeczu to długo się nie doczekamy niczego podobnego.

 5. Rfs
  26 lipca 2019    

  Rusza kolejny przetarg na te male śmietniki. To jest śmieszne. To musi tyle trwać? To jest tylko metalowe wiaderko. Jak czegos potrzebuje to jade do castoramy a nie czekam aż castorama się zainteresuje moim problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody