Błotnisty armagedon – mieszkańcy interweniują

Mieszkańcy tzw. dolnej części Bezrzecza – ul. Korzennej, ul. Miętowej, ul. Tymiankowej, ul. Bukszpanowej muszą cierpliwie czekać na koniec prac budowlanych. Cierpliwość jest tu najważniejsza, ale wiem, że możecie mieć już dosyć zaistniałej sytuacji,. Brak przejazdu z ul. Zaściankową, to ogromne utrudnienie. Rozkopane ulice to również poważny problem nawet dla przechodniów. Po opadach to prawdziwy błotnisty armagedon, który niszczy Wam podjazdy i przydomowe ogródki, zielone części wspólne.

W miniony czwartek byłam tam osobiście, by porobić trochę zdjęć  i zerknąć jak to wygląda.

Idzie ku końcowi

Oko cieszy, że jest coś robione, że pracuje sprzęt budowlany, że latają pracownicy i działają. Trwa to długo, no ale co my możemy? Nie przyspieszymy machiny, nie zagniemy czasoprzestrzeni, jest jak jest. Układana jest już kostka brukowa, zasypywane są ulice, czyli zbliża się wszystko ku końcowi. Myślę, że to dobra wiadomość.

 

 

Błotnisty armagedon

Złe wieści to takie, że wykonawca nie pilnuje, by plac budowy był uprzątnięty. Maszyny budowlane uszkadzają płyty, a i z tego co widziałam, to również znaki i tabliczki z nazwami ulic są uszkadzane.

 

 

 

Mieszkańcy interweniują

Wiem, że do gminy zostały wysłane pisma od Radnego z Bezrzecza Tomasza Czubary oraz uaktywniła się też mieszkanka ul. Cynamonowej Joanna Kantorska. Cieszę się, że coraz więcej nas interesuje się miejscem w którym mieszkamy i, że trzymamy wspólnie rękę na pulsie. Warto brać przykład z Pani Asi, bo jeśli będzie nas więcej, tym nasz głos będzie bardziej słyszalny. Brawo MY! Brawo WY! 🙂

Ja również postanowiłam zainteresować tematem czystości i bezpieczeństwa w rejonie ul. Zaściankowej Straż Gminną. Poniżej zamieszczam moją prośbę jak i odpowiedź Pana komendanta.

 

Treść mojej wiadomości:

W związku z licznymi prośbami mieszkańców proszę o pomoc i interwencję w sprawie ulic Bukszpanowej, Miętowej i Kminkowej w Bezrzeczu. Od wielu miesięcy mieszkańcy borykają się z brakiem przejazdu do ulicy Zaściankowej. Ruch pieszy też na tą chwilę jest utrudniony ale wiem, że możliwy. Chodzi w tej chwili bardziej o to, że wykonawca robót nie sprząta zalegającego piachu, który wraz z opadami deszczu zalewa okoliczne domostwa. Spływający piach powoduje spore hałdy. Podczas mokrych dni tworzy się przez to błoto i ciężko pieszym przejść przez coś takiego. Dodatkowo sprzęt budowlany uszkadza płyty drogowe. Wspomnę jeszcze, że okoliczni mieszkańcy muszą codziennie patrzeć na ten brud. Gdyby wykonawca robót po każdym dniu pracy uprzątnął drogę myślę, że wszystkim dookoła żyłoby się lepiej.

Szkoda mi tych wszystkich mieszkańców, którzy włożyli dużo pieniędzy by ich domy wyglądały ładnie i schludnie, a niestety prace budowlane wielu z nich, nie dosyć, że utrudniły życie to jeszcze wielu z nich spowodowały materialne szkody.

Z tego co wiem, to na wykonawcy robót ciąży obowiązek sprzątania. Jeśli tego nie robi stanowi to wykroczenie i skutkować powinno to mandatem.

Pozdrawiam,

Katarzyna Ciurzyńska

 

Odpowiedź Komendanta SG w Dobrej:

(…) W piątek natychmiast wysłałem patrol na osiedle. Wcześniej monitorowaliśmy sytuację, ale tylko od ulicy Zaściankowej i w kierunku Bukszpanowej, Korzennej. W tym rejonie ,,goniliśmy” kierownika za sprzątanie drogi poza terenem budowy. Sam odcinek do Zaściankowej jest faktycznie oficjalnie zamknięty dla ruchu, także pieszego (część chodnika w wyniku prac groziła zawaleniem.) oraz oznakowany jako teren budowy, trudno więc nakazać firmie sprzątanie terenu budowy, interweniowaliśmy, gdy nie sprzątali błota wywożonego na inne ulice. Faktycznie jednak nie mieliśmy żadnego zgłoszenia przez piątkiem dot. problemu na ulicy Kminkowej i Miętowej. Tam faktycznie działa inna firma. Osoba odpowiedzialna została ukarana, zaczęli sprzątać na bieżąco. Zarówno w sobotę, jak i dzisiaj ( i w kolejne dni) monitorowaliśmy i będziemy monitorować sytuację. 

Andrzej Budzyński Komendant Straży Gminnej w Dobrej

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

2 Komentarzy

  1. mieszkaniec
    21 sierpnia 2018    

    tak się zastanawiam …. mam wrażenie, że od kilku dni nic a nic się nie dzieje na skrzyżowaniu ulic Zaściankowej i Bukszpanowej. Fakt, że Zaściankową można juz przejechać, ale na Bukszpanowej prace zatrzymały się już chyba tydzień temu. położono kilka płyt i nic… dalej nie można dojechać nawet do najbliższej posesji z Bukszpanowej

  2. M
    4 września 2018    

    „Brawo MY! Brawo WY! ” Super, szkoda, że nie ma tutaj żadnej wzmianki o tym jakie zdanie mają na ten temat mieszkańcy ulicy Zaściankowej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.