Biegliśmy Obudzić Rysia – fotorelacja

Za nami kolejny piękny weekend! Mam takie wrażenie, że słońce świeci teraz dla Rysia! 🙂

 

„Obudźmy Rysia”

W niedziele 08.10.2017 pobiegliśmy wspólnie w XII Ekumenicznym Biegu Charytatywnym pt. „Obudźmy Rysia”. Pogoda była łaskawa i dzięki temu na Arkonkę przybyło wielu biegaczy tych najmniejszych, tych średnich, dużych, małych, z psami, wózkami, kijkami.

 • Od godziny 14:00 przy Arkonce zaczynało robić się gwarno i tłoczno.
 • O godzinie 15:30 wystartowały maluszki na dystansie 200 m. Każdy maluch dostał coś słodkiego oraz drobiazg niespodziankę.
 • O godzinie 15:40 pobiegły starszaki na dystansie 1700 m (całe okrążenie Arkonki).
 • O godzinie 16:00 przyszedł na biegł główny, start dzieci starszych i dorosłych na dystansie 5 km ( 3 okrążenia Arkonki).
 • Najlepsi otrzymali nagrody, wśród pozostałych uczestników rozlosowaliśmy upominki. Każdy uczestnik biegu na 200 metrów otrzymał niespodziankę.

Bardzo dziękuję wszystkim wspaniałym współorganizatorom biegu i ludziom oraz instytucjom, dzięki którym mogliśmy zorganizować imprezę bez żadnych (żadnych czyli 0,00 zł) kosztów organizacyjnych.
Dziękuję wszystkim uczestnikom biegu za udział, obecność, dobrą, życzliwą atmosferę i przekazane przez Was pieniądze na budzenie Rysia. Mam nadzieję, że spotkamy się na wiosnę na XIII Ekumenicznym Biegu Charytatywnym. – ks. Sławek Sikora mówił po biegu.

 

Najważniejsza informacja:

zebraliśmy z samego biegu 4808,46 zł 

ze specjalnej licytacji sesji zdjęciowej u Dulny Foto 1410 zł

z Restauracji Sorento 1009 zł

Bardzo dziękujemy!

 

 

Podziękowania ode mnie

W tym miejscu chciałam podziękować wszystkim tym, dzięki którym biegł się odbył.

 • Podziękowania dla Ks. Sławka Sikory to cudowny, skromny, ciepły człowiek, który przekazał bieg dla Rysia. To on sprawca zamieszania połączył bieganie z pomaganiem! Kim jest ksiądz Sławek? To proboszcz w kościele Ewangelicko-Augsburskim, duszpasterz, mąż, ojciec, wykładowca i maratończyk!
 • Ukłony dla grona pedagogicznego z PSP Bezrzecza, to tam powstał cały sztab organizacyjny festynu i biegu.
 • Podziękowania dla LZS Bezrzecze za pomoc w organizacji, za ufundowanie pięknych medali, za dostarczenie namiotów, stolików i kiełbasek na ognisko! 🙂
 • Buziaki i uściski dla Dulny Foto! To właśnie Jarek Dulny i jego ekipa uwiecznia zmagania biegaczy. To dzięki niemu na trasie biegowej się uśmiechamy i mamy piękną pamiątkę. 🙂 Dodatkowo Jarek Dulny na swoim profilu zorganizował licytację sesji zdjęciowej!
 • Piąteczka i ukłony dla Roberta Szycha to on w dniu wczorajszym poprowadził rozgrzewkę, to on zagrzewał przez mikrofon do biegu, to on wspomaga każdy bieg ks. Sławka. Dzięki niemu możemy przebiegać pod dmuchaną bramą startu. Jest organizatorem wielu imprez sportowych w tym „Alkala Biegu Kobiet’”. Trener prowadzący zajęcia w Ruchowej Akademii Zdrowia, Lady Fitness, Biegam Bo Lubię, organizator Maratonu szczecińskiego.
 • Wielkie dzięki dla tych dobrych ludzi, którzy przekazali fanty, gadżety, upominki do loterii! Sprawiliście wielu ludziom radość!
 • Ogromne DZIĘKUJĘ  dla tych co przyszli pobiec by Obudzić Rysia! Dzięki Wam Rysiek będzie się budził z długiego snu! 

 

Rodzinie Rysia życzę siły, cudownych ludzi, słońca i wytrwałości. Rysiowi życzę zdrowia i wstawaj śpiochu! Budź się bo rodzina czeka! 🙂

 

 

Czy można dziękować samemu sobie? To narcystyczne? Nie wiem, być może ale chciałabym coś Wam przekazać, chciałabym podzielić się z Wami pewną refleksją. Tu nie chodzi o samouwielbienie, bo nie o to mi chodzi.

Ks. Sławek napisał o mnie na swoim profilu tak:

Katarzyna Ciurzyńska po raz kolejny dobry duch naszego ekumenicznego biegania. Wykonała kawał pięknej pracy przy tym biegu razem ze swoimi przyjaciółmi z Bezrzecza. Kasiu, bardzo dziękuję!

 

Za te piękne słowa ks. Sławka dziękuję i właśnie przy tej okazji chciałam coś powiedzieć.
Chyba w mojej naturze jest pomaganie, z tym się chyba urodziłam, tak już mam i nic na to nie poradzę. Trzymam się też powiedzenia, że dobro powraca. Wierzę w ludzi i wierzę w to, że każdy z nas jest dobry, niektórzy tylko o tym jeszcze nie wiedzą 😉
Ks. Sławek Sikora jest dla mnie przykładem, że jak się chce to można wszystko, jest przykładem nienachalnej wiary w Boga. Czy ja jestem wierząca? Jestem! Dla mnie Bóg to Dobro które mnie otacza, Bóg to ludzie życzliwi, Bóg to świat dźwięków i nut, Bóg to wiosna, lato, jesień, zima. To jest moja wiara i jest mi z nią dobrze….Mój Bóg po prostu jest dobry  🙂 Dlatego bądźmy dla siebie dobrzy…

 

Myślę, że nie trzeba więcej pisać. W ludziach jest dobro i jestem pewna, że ono powróci do każdego z nas!

Zapraszam do obejrzenia galerii. Zdjęcia od Fotografia Sportowa – Dulny Foto. Wiem, że zdjęć będzie więcej. Jak tylko się ukażą od razu daję Wam znać 😉

Jarek Dulny Dziękujemy!

« 1 z 7 »

3 Komentarzy

 1. mikii
  9 października 2017    

  Pani Kasiu- wielki szacunek za wielkie serce

  • Redakcja
   10 października 2017    

   Dziękuję 🙂

 2. A.T.
  10 października 2017    

  Ale super zdjęcia!!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.