Bieg Jarzębina – najlepsza impreza biegowa w naszej gminie

Świat się rozbiegał, Polska podniosła się z foteli i kanap, nasza Gmina również założyła buty biegowe i pobiegła…

Osobiście bardzo mnie cieszy, że stajemy się bardziej aktywni i zaczynamy myśleć o sobie i swoim zdrowiu.  Moja przygoda z bieganiem i mojego męża zaczęła się od biegu charytatywnego, Biegnij dla Emila [link]. Od tamtej pory cała moja familia biega.

fot. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno

Jarzębina 

Naszą ulubioną imprezą biegową w naszej Gminie jest bieg u naszych sąsiadów w Kościnie bieg „Jarzębina”. Biegi odbywają się na dwóch dystansach 3,7 km oraz na 7 km. Trasa przebiega leśnym traktem więc w bardzo miłych okolicznościach przyrody. 🙂 Jest też konkurencja dla miłośników Nordic walking na dystansie 3,7 km i cieszy się też dużym zainteresowaniem.

fot. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno

 

Z roku na rok impreza się rozrasta, przybywa biegaczy i sponsorów. W minioną sobotę tj. 06.10.2018 odbyła się VIII już edycja biegu, a nasz trzeci, czynny udział w biegu. Pochwalę się, że TEAM Ciurzyńskich co roku staje na pudle. Tym razem jednak zdominowaliśmy podium. 🙂

 

 

 

Mąż mój Adam zajął 1 miejsce na dystansie 3,7 km.

Córcia Marianna w kategorii młodzież zajęła 2 miejsce na dystansie 3,7 km.

Synuś Stanisław w kategorii dziecko zajął 3 miejsce na dystansie 3,7 km.

Ja, no cóż, zajęłam 4 miejsce na dystansie 3,7 km. Na ostatniej prostej dobiegła mnie jakaś kobitka i nie udało się dołączyć do moich torped. Ale nic straconego, jest plan na przyszły rok! 🙂

 

Oczywiście nie zabrakło biegaczy z Bezrzecza i gratuluję sąsiadom i znajomym udziału w biegu!

Moc atrakcji

Co roku obecni są żołnierze z 12 dywizji zmechanizowanej, którzy uatrakcyjniają imprezę. Przybywają ze sprzętem wojskowym co jest nie lada gratką dla chłopców, tych małych i dużych. 😉 Serwują też najlepszą na świecie zupę wojskową – grochówkę!

Jest zawsze kiełbaska z grilla i kurczak z rożna. Nikt nie wraca głodny! Pakiet startowy jest jak to się mówi – na bogato! Każdy uczestnik biegu otrzymuje koszulkę i medal. Na mecie na dzieci czekały upominki, a na nas dorosłych napoje, takie na wieczór. 😉  Na sam koniec jest również bardzo wyczekiwana loteria. Losowane są nagrody spośród wszystkich biegaczy.

 

Pamiętajcie, jeśli chcecie pobiec w przyszłym roku warto obserwować terminy biegów i od razu rezerwujcie miejsce i opłacajcie! Numery startowe bardzo szybko się rozchodzą!

 

Przyjemne z pożytecznym 

Polecam bieg Jarzębina, bo to świetna impreza w naszej Gminie. W Kościnie spotykamy się z innymi mieszkańcami innych miejscowości i dobrze się bawimy. Właśnie o to chodzi łączyć przyjemne z pożytecznym!

 

Fotorelacja [link]  oraz [link]

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.