Bezrzecze Zielenieje – projekt nr 3

Bezrzecze Zielenieje 

To projekt przygotowany przez pana Piotra, mieszkańca Bezrzecza, który włożył dużo serca i energii. Jeśli projekt przypadł Ci do gustu, zagłosuj! To zajmuje chwilę, a dzięki Tobie w najbliższej przyszłości Bezrzecze może wyglądać pięknie!

GŁOSOWANIE ONLINE [kliknij TU]

OPIS PROJEKTU nr. #3

W „najnowszej” części Bezrzecza, m.in. na gminnym placu zabaw, w drodze do nowego Kościoła, na boisku szkolnym, a także w kwadracie ulic Górna/Parkowa/Miętowa/Kminkowa/Cynamonowa przy utwardzonych przez gminę betonowych drogach w naszym otoczeniu widzimy jedynie klepiska, niekiedy trawniki, których kondycja – z racji braku właściwej opieki – często pozostawia wiele do życzenia. Brakuje cienia w drodze do szkoły, na zakupy czy choćby podczas corocznej procesji Bożego Ciała. Cienia, który dałby schronienie w upalne dni. Brakuje liści, które produkowałyby tlen dla duszącego się od komunikacyjnych zanieczyszczeń i kurzu Bezrzecza.

Proponowany projekt będzie polegał na nasadzeniach drzew (m.in. głogi i jarząby) wraz z
zamontowaniem zabezpieczeń (często młode drzewa są niszczone zaraz po nasadzeniu) oraz drenów nawadniających i co najmniej 2 letnią pielęgnacją wykonawcy.

 

Łącznie w ramach projektu zostanie zakupionych 100 sztuk drzew o obwodzie około 20 cm i 20 sztuk o obwodzie większym (dedykowanych na plac zabaw i w okolicy szkoły). Ponadto jeśli środki finansowe pozwolą przewiduje się zakup krzewów (m.in. berberysy/różaneczniki).
Nasadzenia są planowane zgodnie z rytmem wegetacyjnym roślin, tj. wiosna/ jesień 2020 w miejscach szczegółowo wyznaczonych przez dendrologa i potwierdzonych przez geodetę na należących do gminy poboczach.
Rośliny zostaną nawiezione w przewidzianych dla ich rodzaju okresach w ilościach minimalnych.
Ponadto nasadzenia zostaną zabezpieczone wspomnianymi wspornikami.
W proces nasadzeń mogą być włączone dzieci i młodzież miejscowej szkoły podstawowej, a także w miarę możliwości – przedszkolaki. Wskazane klasy mogą być również opiekunami poszczególnych drzew.

Celem projektu jest przywrócenie przestrzeni publicznej walorów estetycznych i zbudowanie zielonych płuc dla Bezrzecza.
Projekt mógłby być pierwszym etapem cyklu inwestycji na rzecz poprawy warunków życia w Bezrzeczu, obejmującego zmiany w zielonej przestrzeni wspólnej.

 

 

Tu znajdziecie pozostałe projekty z Bezrzecza i Wołczkowa [kliknij TU]

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Rafał
    31 października 2019    

    Czy już na Pani portalu był opis projektu nr 15 czy przeoczyłem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody