Bezrzecze uwolnione od tony śmieci

W minioną sobotę tj. 11.05.2019, po raz kolejny uwolniliśmy nasze Bezrzecze od tony śmieci!

Przed każdą akcją sprzątania robię rekonesans, by wiedzieć które miejsca straszą najbardziej. Gdy tak chodziłam po Bezrzeczu w poszukiwaniu śmieci, na pierwszy rzut oka stwierdziłam, że jest czysto, że nie ma gdzie sprzątać 🙄 …

Wystarczyło jednak wejść głębiej, wystarczyło odchylić trawę, krzaki, zarośla, by przekonać się na własne oczy, że Bezrzecze skrywa jeszcze wiele brudnych i strasznych miejsc 😱.

 

Silna ekipa

Parking przy boisku gminnym przed 10:00 zapełniał się w błyskawicznym tempie. Przez chwilę wystraszyłam się, że nie starczy worków. 😉

Łącznie było nas ok 80 osób. Najliczniejsza grupa to młodzież i dzieci. W tym miejscu bardzo dziękuję tej licznej ekipie, bo to czy przyszli sprzątać, by dostać ocenę celującą z biologi czy nie, to uważam jednak, że to nie istotne. Najważniejsze, że zwlekli się z łóżek w sobotni poranek i byli z nami! Pracowali ciężko i sprzątali rzetelnie dlatego bardzo dziękuję i mam nadzieję, że za rok też przyjdą i namówią innych swoich kolegów.

Dorosłym również dziękuję, że przyszli, że poświęcili trochę czasu dla miejsca w którym żyją, mieszkają i za to, że dają przykład swoim dzieciakom. Jestem przekonana, że taka postawa zaprocentuje w ich dorosłym życiu.

Dziękuję Damianowi Tomaszewskiemu, który jest z nami już kolejną akcję i wspiera nas swoim pojazdem! Bez niego ciężko by było dostarczyć wyzbierane śmieci do podstawionego kontenera.

Dziękuję również radnej Magdalenie Zagrodzkiej z Mierzyna, która jest ze mną już czwartą edycję i pomaga nam uprzątnąć Bezrzecze. W tym roku była też Monika Duziak radna z Dołuj, również i ona postanowiła nas wspomóc. Każda para rąk na wagę złota! Ogromne dziękuję!

Dziękuję gminie za wsparcie: za kontener, worki (dużo worków) i rękawiczki. To bardzo ważne byśmy robili i działali wspólnie!

 

Rewiry

W tym roku mogliśmy podzielić się na grupy i pójść w trzy rejony Bezrzecza.

1. Rewir za boiskiem gminnym i teren za Stokrotką/Biedronką.

2. Rewir za osiedlem Cynamonowym i okolice hydroforni przy ul. Parkowej.

3. Rewir ul. Kościelna i las za ul. Karmelową.

Rewir nr 1 – to miejsce schadzek, gdzie znaleźliśmy mnóstwo butelek szklanych i plastikowych. W zaroślach kryły się banery sklepowe, wiadra, materace, patelnie, meble.

Rewir nr 2 – tam dzieciaki znalazły wannę, rury, butelki, buty, kable, części od komputerów, opony, banery reklamowe.

Rewir 3 – to miejsce gdzie znaleźliśmy lodówkę, kable, umywalkę, opony, wiadra, dywany, części samochodowe i budowlane.

 

Sprzątanie trwało ok 3 godzin. Na koniec rozlosowałam bilety na seanse filmowe i mam nadzieję, że na kolejną edycję będę miała więcej zaproszeń do kina.

 

Bardzo się cieszę, że zrobiliśmy to! Brawo MY, barwo WY!!!! 

 

Zobaczcie jak to wyglądało:

« 2 z 8 »

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody