Bezrzecze i czarna dziura zasięgu

Na Zaściankowej w Bezrzeczu od kilku dni demontowane były urządzenia telekomunikacyjne. Dziś demontowany jest cały masz.

Pytacie dlaczego znika?

Właściciel tego terenu nie przedłuża dzierżawy firmie telekomunikacyjnej. Teren ten zakupił dawno temu wraz z całym inwentarzem (masztem), cierpliwie czekał, że skończy się umowa. Teraz gdy termin dzierżawy upłynął, w końcu może i ma do tego prawo, pozbyć się masztu ze swojej działki, by móc w nią inwestować.

Co to oznacza?

Oznacza, to, że nad nami otwierają się wrota czarnej dziury. 😉 Koniec z poprawnym działaniem Internetu, koniec z dobrej jakościami połączeniami telefonicznymi, koniec z bezproblemowymi lekcjami zdalnymi i pracą zdalną.

 

Czy demontaż tego masztu sprawi, że całkiem stracimy zasięg?

Nie, zasięg będzie nadal, ale gorszy, słabszy. Już teraz wielu z Was odczuło skutki demontażu tego masztu. Już teraz skarżycie się na kiepski zasięg, że chodzicie po domu i szukacie lepszego połączenia. Niektórzy muszą wyjść z domu by móc porozmawiać przez telefon. Mówicie o zrywanych połączeniach podczas lekcji zdalnych czy pracy online. Jeśli nie będą postawać nowe maszty będzie już tylko gorzej…

 

W planach był maszt na Górnej, prawie przy samej ulicy, był w planach na wieży nowego kościoła, był w planach w Wołczkowie. Jednak na tą chwilę skutecznie mieszkańcy blokowali postawienie masztu. Musimy sobie uświadomić, że brak nadajników, to koniec z pracą dla wielu z nas.

zdj. nadesłane przez pana Karola

zdj. nadesłane przez pana Karola

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

 

 

 

 

24 Komentarzy

 1. Karol
  1 grudnia 2020    

  Witam,

  W związku z pogorszeniem się parametrów w naszej miejscowości napisałem reklamację do operatora Tmobile. Reklamacja jako taka, została odrzucona, ale w ramach dobrej woli operatora zaoferowano mi obniżenie abonamentu o 25% na okres 3 miesięcy.
  Nie jest to wielkie ale zawsze jakieś pocieszenie.
  Dodam jeszcze, że z masztu tego korzystał Tmobile i Orange.

  Pozdrawiam

  • Kasia z mojeBezrzecze
   1 grudnia 2020    

   Dziękuję za ten komentarz, może ktoś tez podąży tą drogą. 🙂

  • Marta
   6 grudnia 2020    

   Na Anyżkowej dramatyczny zasięg. Co lepsze, po reklamacjach (trzech) w T-Mobile mówią , że w tej okolicy nie były prowadzone żadne prace i z ich strony wszystko normalnie. Potem już w ogóle nie odpowiadali na wiadomości. Przeszliśmy od 01.12 do Orange no i teraz to dopiero jest tragedia – z T-Mobile to w szpagacie lub innych akrobacjach przy oknie można było coś porozmawiać, z Orange najczęściej przeprowadzenie rozmowy jest niemożliwe ze względu na brak możliwości połączenia w ogóle lub tak szarpaną rozmowę, że nic nie można zrozumieć. Rozmawiamy albo wychodząc na dwór (teraz zimno brrr 😉 albo rozmawiamy dzwonimy przez WhatsApp lub Messenger 🙁 Do tego wszystkiego Orange ma tupet mówić, że nadal świadczą usługę tylko słabą więc nie kwalifikuje się to na reklamację zgodnie z jakimś punktem XXX w regulaminie …

 2. Anonim
  1 grudnia 2020    

  U mnie ta sama sytuacja tylko w orange. Tragedia.

  • Kris
   2 grudnia 2020    

   A na której ulicy? Bo ja na Kadetów nie widzę różnicy

 3. Marek
  1 grudnia 2020    

  też mam Orange. Teraz to jest jeden wielki dramat …

  • Anonim
   2 grudnia 2020    

   A na której ulicy? Bo ja na Kadetów nie widzę różnicy

   • do Anonim
    3 grudnia 2020    

    a ja na Kadetów to akurat widzę duuużą różnicę (Orange) jak ktoś dzwoni, muszę chodzić po całym pomieszczeniu żeby łapać zasięg a większość rozmów które słyszę to: halo, słyszy mnie pan ….

    • Anonymus
     4 grudnia 2020    

     Sprawdzam tlf, internet… wszystko hula ok. Mieszkam na rogu Kadetów i K
     Kaperskiej

    • Anonymus
     4 grudnia 2020    

     Acha – też Orange

 4. Ania
  2 grudnia 2020    

  Właściciel ma pełne prawo do dysponowania własną nieruchomością, a pani redaktor „musi sobie uświadomić”, że nie każdy mieszkaniec ma ochotę na potężny nadajnik, stąd ten protest. Bez lajków na instagramie można wytrzymać w odróżnieniu od własnego zdrowia.

  • Kasia z mojeBezrzecze
   2 grudnia 2020    

   Jaka Pani redaktor, żadna redaktor, ja zwykła mieszkanka Bezrzecza. Toż to blog pisany z serca.

   Co do dysponowania swoją nieruchomością, oczywiście że tak jest. Każdy ma prawo i uważam że właściciel posesji na Zaściankowej zrobił dobrze. Kupił działkę już z masztem, musiał poczekać aż umowa się skończy i podziękował serdecznie za maszt. Teraz może w końcu coś na swojej działce zrobić, dom wybudować, może bliźniaka, może szeregowiec, a może sklep jakiś. Może też przetwórnie ryb czy całkiem coś innego zbudować. Jego działka, jego sprawa. Nawet jakby pani Ania przeczytała, to co napisałam u siebie na blogu, to osobiście byłam przeciwnikiem masztu na Górnej przy placu zabaw, przy głównej ulicy. Tak więc nie rozumiem czemu aż tak, czemu z tymi „musi sobie uświadomić” 😉

   Nie rozumiem niestety drugiej części komentarza dotyczącej Instagrama, wiec nie mogę się odnieść. 😉

   Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda się znaleźć sensowne miejsce na postawienie masztu/nadajnika bo przecież każdy z nas w XXI wieku do funkcjonowania potrzebuje Internetu i telefonu.

 5. Rtx
  3 grudnia 2020    
  • Kasia z mojeBezrzecze
   4 grudnia 2020    

   Rozumiem do czego pijemy 😉

   Jednak nie dam się w to wciągnąć 😀 Mój blog jest dla WSZYSTKICH!
   Jeśli Pan Rtx będzie organizował jakąś petycję, zbiórkę podpisów czy inne wydarzenie. Proszę dać znać, zamieszczę na swoim blogu.

 6. Mieszkaniec
  3 grudnia 2020    

  A czy wiadomo coś o jakiś planach postawienia nowego masztu? Bo na nowowiejskiej internet nie chodzi praktycznie wogole a z połączeniami dramat, potrafi zerwać podczas rozmowy, zasięg jedna kreska i większość dnia brak zasięgu. Ktoś coś z tym powinien zrobic.

 7. Romek
  4 grudnia 2020    

  … z tym sklepem rybnym to Pani Kasia dopiekła, ale właściciel działki może postawić „apartamentowiec” 2-3 piętrowy ze sklepem monopolowym w parterze i niewielkim masztem na dachu dla 5G. Pani Ania jak rozumiem osobiście będzie stała na ulicy Zaściankowej z transparentem : „Wolność Tomku na swojej działce i i domku” :). Z drugiej strony właściciel działki Zaściankowa – Kadetów buduje apartamenty od brzegu do brzegu na swojej działce, ale swego czasu krytycznie wypowiadał się na temat ewentualnej budowy sklepu na innej działce ” bo za blisko od szkoły”. Punkt widzenia zmienia się od ……

 8. Somsiad
  7 grudnia 2020    

  W/g informacii uzyskanych w Orange będą dozbrajać maszt na Romera aby mógł przejąć zwiększony ruch. Nie wiem jednak czy to się przełoży na zwiększenie zasięgu.

 9. Joanna
  8 grudnia 2020    

  No to chyba nie ma wyjścia, żeby wręcz protestować w celu jak naszybszego POSTAWIENIA masztu na ul. Górnej. w najwyższym punkcie i w pobliżu osiedla z mieszkaniami gdzie ludzie jak w szufladach mieszkają na 3 piętrach w każdym z 3-4 urządzenia i to jest główny punkt ciężaru generowania ruchu na m2.
  Jaki jest sens budować maszt ażeby z tzw. szuflad hurtowo wysyłano i odbierano sygnał nad głowami a raczej pod nogami, bo osiedla są w dolinie, domków jednorodzinnych o zdecydowanie mniejszym zagęszczęniu urządzeń na m2.

 10. Stefan
  8 grudnia 2020    

  Jestem abonentem nju mobile (Orange) i wg. informacji ich pomocy technicznej nowego nadajnika można spodziewać się dopiero w maju… Chyba trzeba poszukać nowego operatora, który działa w sieci Plusa…

  • Monika
   9 grudnia 2020    

   Dopiero w maju?!?!?! Tragedia!!! Nam w Orange powiedzieli, ze sa prowadzone prace do 8.01.2021, co już jest ogromnym utrudnieniem przy pracy zdalnej i w prywatnym życiu, szczególnie z ograniczeniami kontaktów bezpośrednich na rzecz telefonicznych (???)
   Proszę o potwierdzenie czy na pewno w plusie jest dobry zasięg???

 11. Sonia
  9 grudnia 2020    

  Nieznane są wyroki Pana. Zabraliście możliwość parkowania pod domem Pana to i wam zabrano mozliwość gadania. Ale wielka jest miłość i dane wam będzie gadać bo na dachu Pana przecież antenę można zainstalować. Dajcie na ofiarę i zdejmijcie te paskudne zanki na drodze. Miłosierdze będzie wam okazane chociaż zgrzeszyliście to kto nie ma pokus.

 12. Stefanania
  9 grudnia 2020    

  Czy nie można gdzieś na osiedlu niewielkim kosztem 2-4 miejsc parkingowych postawić taki maszt i po kłopocie. Dookoła same prywatne działki z domkami i tam się nikt nie zgodzi, ale co takiej spółdzilni czy wspólnocie zależy? A i maszt będzie pod oknem to i w pierwszej kolejności obsłuży mieszkańców osiedla.

 13. Leon
  10 grudnia 2020    

  też jestem za masztami na osiedlu Dolina Słońca. Dachów ci u nas dostatek. 🙂

 14. Mariusz
  12 grudnia 2020    

  Czemu ten kosciol na koscielnej nie posiada nadajnika? polozenie geo ok, kasa dla parafii tez by byla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody