Bezrzecze do poszerzenia

Bezrzecze się rozrasta w błyskawicznym tempie. Pamiętam jak się wprowadzałam do Bezrzecza ponad 10 lat temu, to wszędzie z okna widziałam pola i łąki, a dziś? Dachy, dachy i dachy….

Jeśli nas już tylu jest, to trzeba myśleć o mieszkańcach i jego potrzebach. Nie sztuką sprzedać działki, wcisnąć kolejnego mieszkańca, sztuką jest sprawić by wszystkim nam mieszkało się dobrze i co ważne, było bezpiecznie!

 

Poszerzyć Bezrzecze

No właśnie bezpiecznie! Mieszkańcy ul. Promiennej zwrócili uwagę na pewien istotny fakt.

Wjazd na ulicę Promienną zaczyna się już za znakiem koniec Bezrzecza, koniec obszaru zabudowanego. Nie jeden kierowca dojeżdżając do końcowego autobusu 74 na ul. Górnej, już tylko trzyma nogę na gazie. Widzi z daleka tablicę i przyśpiesza. Jest to bardzo niebezpieczne, bo wielokrotnie widziałam jak auta na wysokości wjazdu na ul. Promienną zaczynają wyprzedzać. Wyjazd z Promiennej jest z lekkiej górki. Dzieciaki jeżdżą rowerami i tylko czekać jak nie wyhamuje i wjedzie wprost pod koła samochodu na Górnej.

 

Jestem ZA

Jestem, jak najbardziej, ZA przesunięciem znaku koniec terenu zabudowanego, jestem ZA przesunięciem znaku z ograniczeniem prędkości i jestem ZA znakiem pionowym zakaz wyprzedzania.

Pismo do Starosty

Poniżej prezentuję Wam pismo jakie przesłała mi Radna Powiatu Polickiego Magdalena Zagrodzka. Mam nadzieję, że Starosta Policki przychyli się do wniosku mieszkańców.

 

 

 

5 Komentarzy

 1. Iza
  12 kwietnia 2018    

  A może wystarczy przed przejściami dla pieszych położyć progi zwalniające z obu stron. Takie kwadratowe – autobus na nie nie najeżdża, a kierowców zmuszają do zdjęcia nogi z gazu. To samo powinno być zrobione w Wołczkowie – ludzie jeżdżą tam bardzo szybko. Przejścia są tam chyba tylko trzy lub cztery – koszty nie byłyby duże.

  • Adam
   13 kwietnia 2018    

   Progów zwalniających tam nie będzie, bo to droga powiatowa (czy jakoś tak) i przepisy nie pozwalają.

 2. Bezrzeczanin
  12 kwietnia 2018    

  Eee to już zwykłe czepianie się. Zamiast usunac drzewa i poszerzyć drogę, oddzielić chodniki od jeździ.. w Niemczech nawet ścieżka rowerowa jest daleko od drogi! Ale my to nie Niemcy, tylko szara Polska. Poza tym taka sytuacja niewystępuję tylko w tym miejscu. A jeszcze niedawno płakało się, że tam chodnika w ogole nie ma. Teraz jest to teraz ‚ale jest tam niebezpiecznie’. A jazda za rowerzystą 10 km/h bo jedzie środkiem ulicy o godzinie 16. To jest bezpiecznie 😉

 3. Kris
  13 kwietnia 2018    

  Moim zdaniem teren zabudowany powinien być podciągnięty do samego Wołczkowa za ulicę Bazyliową, która jest jeszcze w granicach administracyjnych Bezrzecza i wprowadzić ograniczenie prędkości do 40 max 50 km/h.
  Ta droga stała się miejscem gdzie mieszkańcy spędzają czas na rowerach, biegając itd.
  To na pewno nie jest miejsce żeby testować nowe samochody i latać lewym pasem przez podwójną ciągłą.

 4. Anonim
  20 kwietnia 2018    

  Nie wiem jak się ma do tego fakt że ulica Promienna jest droga prywatną, w której chodniki zostały zastąpione przez parkingi przez jej mieszkańców i stąd wszyscy chodzą i jeżdżą ulica. Myśle że gdyby mieszkańcy nie zagarnęli chodników sytuacja byłaby lepsza. Poruszając chodnikami doszliby do chodnika na Górnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.