Będzie nowe przejście dla pieszych

Tekst jest dla tych, którzy twierdzą, że pewne działania są bezcelowe, że nie warto angażować się w pisanie pism czy dzwonienie do urzędów, że nagłaśnianie problemów nie ma sensu, bo i tak nic się nie da zrobić.

To błędne przekonanie. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, w których interwencje czy składanie pism nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, ale jestem przekonana, że bez próby nigdy nie będziemy wiedzieli, czy nasze działania są skuteczne, czy też nie.

 

Brak przejść dla pieszych 

Niedawno poproszono mnie i moją koleżankę radną Magdalenę Zagrodzką o pomoc w sprawie braku przejścia dla pieszych przy ulicy Bazyliowej w Bezrzeczu. Wyjazd z tej ulicy znajduje się w miejscu wyjątkowo niebezpiecznym. Codziennie mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich dzieci, które, aby dostać się na chodnik po drugiej stronie drogi, muszą przechodzić przez ulicę z duszą na ramieniu. Samochody jadące z Bezrzecza w kierunku Wołczkowa poruszają się z dużą prędkością z górki, a wyjazd znajduje się na zakręcie.

 

Pisma do Starosty

Poradziłyśmy mieszkańcom, aby składali pisma do starostwa i naszej gminy, petycje oraz wnioski z apelem o jak najszybsze zorganizowanie bezpiecznych przejść dla pieszych w tym obszarze. Zarówno ja, jak i Magdalena Zagrodzka, napisałyśmy interpelacje do gminy oraz do pana starosty. Dzisiaj mieszkańcy ulicy Bazyliowej otrzymali odpowiedź w tej sprawie od pana starosty Andrzeja Bednarka.

 

W skrócie:

  • W pierwszym kwartale 2024 Starostwo Powiatowe zleci wykonanie dokumentacji projektowej.
  • Projekt będzie zakładać: przejście dla pieszych, doświetlenie przejścia, zmianę lokalizacji znaków pionowych D-42 i D-43.

 

Niewielka rzecz, a jakże budująca! 🙂 Aczkolwiek czy to rzeczywiście drobiazg? Bezpieczeństwo to raczej sprawa najważniejsza!

Teraz tylko trzeba trzymać rękę na pulsie i pilnować aby przejście rzeczywiście powstało.

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

1 Komentarz

  1. Anonim
    12 stycznia 2024    

    Być może pisanie pism czy dzwonienie do urzędów ma sens jak się mieszka w Dobrej, Bezrzeczu, Wołczkowie czy Mierzynie. Bo na przykład w takich Rzędzinach gdzie mieszkam, to cyt.” już dawno zgasły światła” i nikogo nie obchodzi co się tu dzieje. Także fajnie że chociaż Wam się udaje.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra