Arkońska bez przejazdu!

Uwag kierowcy!

Dziś, po porannym szczycie komunikacyjnym zamykają dla ruchu odcinek od ulicy Wojciechowskiego aż do wjazdu na Arkonkę. Ma to związek z budową torowiska do alei Wojska Polskiego.

Czyli nie przejedziecie już przy Arkonce w stronę szpitala na ul. Arkońskiej. Zaplanujcie już teraz trasę do pracy i z pracy. Jeśli pracujecie w okolicach szpitala lub jeśli jeździliście do pracy w okolice Chopina, Niemierzyńskiej czy Broniewskiego to niestety na długie miesiące musicie znaleźć drogi alternatywne.

 

Dojazd do kąpieliska oraz stadionu KS Arkonia Szczecin umożliwiony będzie od strony al. Wojska Polskiego. I tak przez 14 dni, później nastąpią kolejne zmiany.

 

 

 

Co to za inwestycja? 

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę istniejącej pętli tramwajowej „Las Arkoński” na pętlę tramwajowo-autobusową, przebudowę ul. Arkońskiej na ulicę o szerokości jezdni 13,0 m o czterech pasach ruchu, po dwa pasy w każdą stronę. Ponadto wybudowane zostanie również torowisko tramwajowe, chodniki, dwukierunkowe ścieżki rowerowe, przystanki tramwajowo-autobusowe typu wiedeńskiego, parking na ponad 170 miejsc przy stadionie Arkonii. Przebudowę/wzmocnienie przejdzie także istniejący wiadukt.

W ramach inwestycji największe zmiany zajdą na skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego. W miejsce obecnego układu drogowego pojawi się skrzyżowanie typu rondo z rozjazdami dla tramwajów we wszystkich kierunkach. Dodatkowo pracami objęte zostaną fragmenty ulic dochodzących do ronda:

  • Aleja Wojska Polskiego od strony Głębokiego – ok. 110 m,
  • Aleja Wojska Polskiego od strony Centrum – ok. 100 m,
  • ul. Szafera – ok. 170 m.

Prace budowlane realizowane przez firmę Eurovia Polska S.A. potrwają 18 miesięcy.

Łączny koszt inwestycji to 88 978 947,46 zł.

 

 

źródło: Urząd Miasta Szczecin

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły