Apel do rodziców – rozmawiajcie z dziećmi!

Apeluję do rodziców!

Porozmawiajcie ze sowimi dziećmi tymi młodszymi i tymi starszymi. Chodzi o dzieci, które spędzają czas na naszym terenie rekreacyjno-sportowym na Górnej.

 

To co się tam dzieje to przekracza wszelkie granice. Niestety ale dzieciaki dewastują wiele rzeczy, od śmietników, ogrodzeń, furtek, po urządzenia na placu zabaw, wyrywają regulaminy, kosze, sprayują wiaty, kontenery itp. itd.

Taki apel pojawił się na tablicy przy boisku 

APEL DO MIESZKAŃCÓW BRZRZECZA

W miejscowości Bezrzecze dochodzi do notorycznych aktów wandalizmu polegających na malowaniu sprayem wiat przystankowych, tablic informacyjnych, koszy na śmieci oraz kontenerów socjalnych na kompleksie sportowym.
Prosimy wszystkich mieszkańców o szczególną uwagę i reagowanie na tego typu naganne zachowanie. W przypadku bycia świadkiem aktu wandalizmu nie bądźcie obojętni lecz róbcie zdjęcie sprawcom telefonem komórkowym i prześlijcie na telefon Straży Gminnej – 501 701 076.lub adres strazgminna@dobraszczecinska.pl
Pod koniec kwietnia umyte zostały wszystkie wiaty przystankowe, w maju kosze na śmieci, a już po kilku dniach pojawiły się trudne do usunięcia pseudo graffiti.
Walczmy z wandalizmem!
Wspólnie dbajmy o nasze gminne mienie!
Kierownik Wydziału ds. Obywatelskich
Małgorzata Chmielewska

 

Dewastacja mienia 

No i teraz taka sytuacja. Pani kierownik z Wydziału ds. Obywatelskich poinformowała mnie, że 1 czerwca zamontowano nowy regulamin na Pumptracu, a już w sobotę go nie było. Jest świadek który widział chłopaka ok 18 lat o ksywie Garbus lub Garbaty który wyrwał regulamin . Inni chłopcy bawiący się w okolicy widzieli jak tym regulaminem rzucano na boisku. Opiekun boiska znalazł regulamin pogięty w krzakach.

Wszystkim ręce opadają i szczerze powiedziawszy nic się nie chce robić w tym Bezrzeczu, bo za chwilę jeden z drugim zniszczy.

Od pani kierownik wiem, że jak są już jakieś zgłoszenia dotyczące wandalizmu dotyczą niestety tylko Bezrzecza!

Przecież, jak straż gminna czy polica dowie się kto to robi, to nie będzie nikomu do śmiechu. Dewastowanie mienia to przestępstwo!

 

Za jakiś czas ma się pojawić monitoring i mam nadzieję, że akty wandalizmu się ukrócą.

Rozmawiajcie z dzieciakami!  Przecież wszyscy chcemy mieszkać i żyć w normalnych warunkach, a nie jak na wysypisku śmieci!

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

  1. muka
    8 czerwca 2022    

    „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”-Wielki Kanclerz Koronny Jan Zamoyski

  2. Okoliczny
    12 czerwca 2022    

    Kilka kamer zamontować i problem sam się rozwiąże…

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody