Alternatywna droga przez poligon

Początek Nowego Roku, a ja mam dla Was newsa!

 

Nasza Gmina ogłosiła przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej drogi, która połączy Wołczkowo i Bezrzecze ze Szczecinem. Na to połączenie czekamy od lat. Na stronie gminy, na bip znajdują się szczegóły dotyczące przetargu. [kliknij TU]

źródło: Gmina Dobra

Od lat słychać to tu, to tam, że teren wojskowy położony tuż za plecami Bezrzecza posłuży za alternatywną drogę. Wojsko jednak rozciągało w czasie decyzje i co jakiś czas odrzucało przedstawiane przez naszą Gminę warianty drogi.

Nie trzeba pisać jak ważne jest takie nowe połączenie. Mieszkamy w Bezrzeczu, Wołczkowie czy Dobrej i dobrze widzimy, jak z roku na rok wydostanie się z miejscowości w których na co dzień żyjemy jest coraz trudniejsze.  Alternatywna droga uspokoi ruch w sercu Bezrzecza, poprawi się bezpieczeństwo na ul. Górnej. Nowe połączenie dodatkowo odciąży Modrą i Koralową.

 

W dniu 23 lipca 2020 r. nastąpiło podpisanie Porozumienia o Partnerstwie i Współdziałaniu w sprawie realizacji nowego połączenia drogowego miejscowości Bezrzecze i Wołczkowo z Miastem Szczecin.

 

Droga planowana jest po terenach wojskowych, położonych na terenie dwóch Gmin: Szczecina i Dobrej.

 

Tu znajdziecie szczegóły techniczne [kliknij TU]

 

źródło: bip.dobraszczecinska.pl

 

Firmy zainteresowane tym zamówieniem mogą składać oferty do 14 stycznia. Zwycięzca przetargu będzie miał rok na opracowanie kompletnej dokumentacji programowej. Kolejnym krokiem, to czas na ogłoszenie przetargu na wykonawcę. Realizacja prac budowlanych planowana jest na lata 2022-23.

Nasza Gmina na tę inwestycję zarezerwowała ponad 6 mln zł.

W przyszłości droga ta ma być przedłużeniem drogi od ul. Lipowej w Wołczkowie do węzła drogowego w ramach planowanego Zachodniego Obejścia Szczecina, tzw. ZOŚKA.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

  1. Marcin
    3 stycznia 2021    

    Super. Czekamy na pierwszy projekt

  2. Awrena
    11 stycznia 2021    

    A wiadomo może jak ta droga ma przebiegać? Jestem właśnie zainteresowana kupnem działki w Wołczkowie ale nie wiem jaki widok z okna będzie czekał mnie w przyszłości.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody