Akcja bezpłatnych badań płuc w Bezrzeczu

Bezrzeczanki i Bezrzeczanie zachęcam do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu płuc.

Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia wyrusza w trasę i odwiedzi Bezrzecze.

 

Bezrzecze to jedno z ponad setki miast, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Już 3 sierpnia na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, który bezpłatnie wykona badania i udzieli fachowych porad odnośnie profilaktyki chorób układu oddechowego.

 

Po co się badać? 

Pomimo spadającej liczby palaczy w Polsce, nadal co czwarta osoba regularnie sięga po papierosa – wynika z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe, a przede wszystkim
na raka płuca. Jest również podstawowym czynnikiem rozwoju Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP). Rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach także przyczynia się do pogorszającej się kondycji płuc Polaków. Dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka.

W tym celu, Fundacja NEUCA dla Zdrowia, współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, po raz kolejny organizuje bezpłatną akcję badań spirometrycznych w całej Polsce, w tym również w Bezrzeczu. Fundacja współdziała w tym przedsięwzięciu z Polską Profilaktyką oraz Polską Federacją Chorych na Astmę Alergię i POCHP.

 

Co to jest Spirometria?

Spirometria to badanie, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 10 minut. Badanie służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. Dzięki niemu możemy rozpoznać POCHP a także określić stopień kliniczny astmy oskrzelowej.

W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego.

Spirobus będzie stacjonował w Bezrzeczu 3 sierpnia przy ulicy Górnej 7a, między godzinami 10.00 a 16.30, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Gryfina. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać czternaście dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:
Agata Łabędzka
agata.labedzka@neuca.pl
+48 512 745 323

Joanna Sobieska
InnerLook
j.sobieska@innerlook.pl
+48 533 542 595

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły