300 zł dla każdego ucznia – Świadczenie Dobry Start

1 lipca 2018 ruszyło przyjmowanie wniosków o ŚWIADCZENIE DOBRY START.

300 zł – tyle wynosi jednorazowe wsparcie dla ucznia rozpoczynającego rok szkolny. Od 1 lipca rodziny mogą składać wnioski online o świadczenie z programu „Dobry Start”.

 

Dla kogo świadczenie dobry start?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Świadczenie będzie przysługiwać także na dzieci, które ukończyły 20 rok życia (lub 24 w przypadku dzieci niepełnosprawnych), ale tylko w sytuacji kiedy dziecko ukończyło 20 lat/24 lata w roku kalendarzowym, w którym rozpoczyna się rok szkolny.

Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

 

Wnioski online 

Wnioski o świadczenie dobry start od 1 lipca można składać drogą elektroniczną przez ministerialny portal https://empatia.mpips.gov.pl/ lub bankowość elektroniczną.

Wnioski drogą elektroniczną można składać w terminie: od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r.

Papierowe wnioski od 1 sierpnia 2018

Przyjmowanie wniosków papierowych rozpocznie się 1 sierpnia. Miejscem składania i realizacji wniosków będą te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”.

W naszej Gminie składamy:

  • Wniosek można wysyłać tradycyjnie pocztą polską do Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra.
  • Można też wniosek złożyć osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej – Zespół Świadczeń Rodzinnych.

godziny pracy ośrodka:
poniedziałek od 8:00 do 17:00
wtorek od 8:00 do 15:00
środa i czwartek od 7:00 do 15:00
Pamiętajcie, piątek pozostaje dniem bez obsługi interesanta w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej przy ul. Granicznej 24a.

Wnioski drogą tradycyjną czyli papierową można składać w terminie: od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r.

Nie przegap terminu!

Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać wsparcie, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. W przeciwnym razie prawo do świadczenia dobry start przepadnie.

Ważne! Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.