Maszt telekomunikacyjny na Górnej

Dopytujecie mnie czy wiem co budowane jest przy ulicy Górnej, a dokładnie na tyłach parkingu sklepu Stokrotka, przy terenie sportowo-rekreacyjnym.

Maszt telekomunikacyjny 

 

Od ponad miesiąca stawiany jest maszt telekomunikacyjny, którego inwestorem jest firma Towerlink Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Pierwsze zmianki o maszcie w tym miejscu pojawiły się w 2017 roku i jak bumerang temat co jakiś czas powracał. Maszt w tym miejscu budził kontrowersje i był poruszanym tematem u mnie na stronie, jak i w sieci. Okoliczni mieszkańcy, którzy są stronami odwoływali się u starosty wielokrotnie, były zbierane podpisy pod petycją aby tego masztu w tym miejscu nie było, ale koniec końców starosta policki wydał pozytywną decyzję.

 

 

 

Krok po kroku

 

  • Pierwsza informacja o budowie masztu przy ul. Górnej w bliskim sąsiedztwie terenu rekreacyjno-sportowego wypłynęła 19 grudnia 2017 roku, gdzie informowałam o negatywnej opinii Rady Sołeckiej i Sołtysa Bezrzecza. [link] Wówczas o pozwolenie na budowę stacji bazowej wystąpił Operator Aero 2 Sp. z o.o.

  • Kolejna informacja na mojej stronie pochodzi z 23 stycznia 2018 roku i była to odmowna decyzja dla budowy 40 metrowego masztu telefonii komórkowej przy ul. Górnej, wydana przez wójta Gminy Dobra. [link]

 

  • Przez jakiś czas było cicho w sprawie budowy masztu na terenie sklepu Stokrotka. Jednak 11 czerwca 2019 firma Polkmtel Infrastruktura Sp. z o.o. wystąpiła do gminy o wydanie pozwolenia na budowę masztu przy Górnej. [link]

 

  • 1 lipca 2019 dowiadujemy się, że firma Polkomtel interesuje się lokalizacją stacji bazowej na wieży nowego kościoła[link]oraz [link]

 

  • No i 22 lipca 2019 trafia informacja do opinii publicznej, że Gmina Dobra wydaje decyzję w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej Operatora Polkomtel przy ul. Górnej, działka nr 66/130.

 

Sami widzicie temat masztu przewijał się od dawna. Była możliwość aby cała stacja bazowa mogła być ukryta w najwyższym punkcie naszej miejscowości, jaką jest wieża kościoła, mogła nie rzucać się w oczy, a tak będziemy mieli wielki oszpecający całą okolicę maszt przy głównej drodze, w bliskiej odległości od boiska, w bliskiej odległości od zabudowań.

Jedno jest pewne będziemy mieli zasięg. Wołczkowo również ma już swój masz, to tak na marginesie.

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Michał
    16 listopada 2022    

    wolała Pani maszt na boisku niż przy swoim domu? taa…

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody